Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Cumhurbaşkanı kabinesi için heyecan dorukta. Özellikle emekliler bugün kabine toplantısından çıkacak kararları bekliyor. Çünkü kabine toplantısında emeklinin bayram ikramiyesi de görüşülecek. Peki, 12 Nisan 2022 kabine toplantısı saat kaçta? 2022 Emekli ikramiyesine ne kadar zam gelecek?

Ramazan Bayramı'na artık tam 20 gün kaldı. Milyonlarca emekli vatandaş ise Bayram öncesinde kendilerine verilecek ikramiye ödemelerinin tutarını merak ediyor. İkramiye ödemeleri için gözler bugün Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında çevrildi. Kabine bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak ve masada emekli ikramiyeleri de olacak. Peki, 2022 Bayram emekli Bayram ikramiyeleri ne kadar oldu? Kabine toplantısı 12 Nisan saat kaçta yapılacak?

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor

12 Nisan kabine toplantısı bugün saat kaçta?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 12 Nisan tarihinde yapılacak olan kabine toplantısı saat 16.00’da başlayacak. Bugünkü kabinenin ana gündemi emekli ikramiyelerine zam, artan enflasyon ve Rusya Ukrayna Savaşı olacak. Rusya-Ukrayna Savaşı'nda 45 gün geride kalırken iki liderin İstanbul'da bir araya gelmesi için yürütülen diplomatik ilişkiler kabine toplantısında görüşülecek. Ayrıca Karadeniz'de görülen mayınlarda kabine toplantısında gündeme gelecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İtalya ve İngiltere Milli Savunma bakanları ile yaptığı görüşmeleri kabinede aktaracak. Elbette yılbaşından bu yana artan fiyatlarda kabine toplantısının gündemlerinden biri olacak. Ekonomik krizin bugün toplantıda masaya yatırılacağı öğrenilirken KDV indirimlerinin raflara yansıtılmaması ve stokçuluğa karşı Radikal önlemler alınması da konuşulacak.

2022 bayram ikramiyesi 1500 TL olacak mı?

Bugünkü kabine toplantısı en çok emekli vatandaşlar tarafından bekleniyor. Çünkü emekli vatandaşların 2022 bayram ikramiyesi zammı da bugün yapılacak olan toplantıda belli olacak. Emeklilerin bayram ikramiyesine ne kadar artış yapılacağı konusunda birkaç farklı formül var. Ancak 1100 lira olan bayram ikramiyelerine enflasyon rakamları doğrultusunda zam yapılacağı ve 1500 liraya yükseleceği tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine sonrasında canlı yayında alınan kararları açıklayacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Erdoğan'ın daha sonra kabine üyelerine iftar vereceği de öğrenildi.