Ödenmeye başlayan emekli ikramiyeleri yine sorularla karşılandı...

12 milyon civarında olan emeklilerin bayram ikramiyeleri ilk olarak 1 Temmuz'da aylık alan memur emeklilerinin ikramiyeleri olarak yatmaya başladı.

Bu arada sadece mevcut emekliler değil, yeni emeklilerin de alacağı ikramiyeden yararlanmak için bayramın içinde bulunduğu ayda emekli aylığının bağlanması yeterli.

Ödemeler aylık maaş alma gününe göre farklı tarihlerde olacak. ve dolayısı ile ödemeler 8 Temmuz'a kadar sürecek.

İçinde bulunulan ekonomik duruma ve enflasyon artışına her ne kadar "ters" olduğu dile getirilse de maalesef daha önce 1100 lira olarak ödenen ikramiyenin bu bayramda da aynı miktarda hesaplara yatması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre maaş günü 1 Temmuz olan 4/C'li memur emeklilerinin ikramiyeleri bugün hesaplarına yatırılacak.Maaş tarihi 2-5 Temmuz arası olan 4/C'li memur emeklileri, ikramiyelerini yine aynı tarihte alacak.İşçi emeklilerine ödemeler 5-6 Temmuz'da yapılacak
4/B'li Bağ-Kur emeklileri için ise ikramiye ödemeleri 7 Temmuz'da yapılacakken maaş tarihleri 17-21 Temmuz arasında olan 4/A'lı işçi emeklileri için ikramiye ödemeleri 5 Temmuz'da yapılacak.

Özet olarak SSK kapsamında aylık alanların aylık ödeme günleri şöyle olacak;

17, 18, 19, 20, 21 olanlara 5 Temmuz 2022

22, 23, 24, 25, 26 olanlara 6 Temmuz 2022.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları