Emekli ikramiyesi ne kadar oldu?

Emeklilerin merak içinde beklediği bayram ikramiyesi ile ilgili açıklama yapan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere ne kadar bayram ikramiyesi verileceğini duyurdu.

Ekonomi 28.04.2021 - 06:18 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Ramazan Bayramı’na yaklaşık 2 hafta kala, emekliler açıklanacak bayram ikramiyesi miktarına iyice odaklanmıştı. Geçen günlerde bilgi veren Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli vatandaşların bayram ikramiyelerine yapılacak zammın enflasyona ezdirilmeyeceği ve enflasyon oranlarıyla uyumlu olacağı yönünde açıklamada bulunmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı en son açıklamada, emeklilerin hesabına yatırılacak bayram ikramiyesinin bu yıl 1100 lira olarak hesaplandığını bildirdi. Söz konusu kararın önümüzdeki günlerde Resmî Gazete'de yayımlanacağının altını çizen Recep Tayyip Erdoğan, zaman kaybetmeden emekli vatandaşların bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramı’na yetiştirileceği bilgisini verdi.

Enflasyon dikkate alındı 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı sonrası habercilerin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekli vatandaşların bayram ikramiyeleri ile ilgili 1500 lira dolaylarında bir rakamın konuşulduğu” hatırlatması üzerine, böyle bir rakamın bulunmadığını belirterek önceki açıklamasına atıfta bulundu. Erdoğan, “Daha önce ne demiştim? 1000 TL artı enflasyon. Yüksek ihtimal enflasyon 85 olacak gibi. Biz bunu 100’e tamamlamış olacağız.” ifadesini kullandı.

Doğrudan kararname yayımlanacak

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu kararın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilmeyerek Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlanacağını sözlerine ekledi.

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Emekliye yapılacak Ramazan Bayramı İkramiyesi ile Kurban Bayramı İkramiyesi için tahmini tarihler de bulunuyor.

Emekliye verilecek Ramazan Bayramı İkramiyesi’nin 10 Mayıs 2021 ile 12 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Kurban Bayramı İkramiyesi’nin ise 12 Temmuz 2021 ile 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında hesaplarına yatırılması öngörülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@