Tüm emekli vatandaşlarla birlikte dul ve yetim aylığı alanlara bankalardan sürpriz ödemeler devam ediyor. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren yeni bir kampanya duyurusu TEB bankası tarafından yapıldı. Banka yılsonuna kısa zaman kala emekli promosyon ödemelerine zam yaptı. Maaşa göre 1800 TL’ye kadar emekli promosyonu verilirken aynı zamanda emekli vatandaşlara market ve sağlık alışverişlerinde %20 indirim uygulanıyor. Yani emekliler bankadan 300 TL’ye varan indirim fırsatından faydalanabiliyor.

SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı emeklisi olan vatandaşlar ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlar için de promosyon dönemi devam ediyor. Bankalar adeta yıl sonuna doğru müşteri kapmak için bir yarış haline girerken emekli vatandaşlarda kampanyalar dolayısıyla adeta ihya oluyor desek yalan olmaz. Son olarak emekliye promosyon ödemeleri konusunda güncelleme yapan banka Türkiye ekonomi bankası oldu. Bankadan yapılan açıklamaya göre emekli vatandaşlara maaşlarına göre 1800 TL’ye varan promosyon ödemesi yapılacak. Bunun yanında emekliler banka tarafından sağlanan kredi ve kredi kartlarını kullanmaları durumunda ek indirim şansını da elde edecek. Peki TEB emekli promosyonu ödemelerinde başvuru şartları neler? Kimler emekli promosyon alabilir?

emekli-ile-dul-ve-yetim-ayligi-alanlara-1800-tl-ek-odeme-mujdesi-300-tlde-ekstra-indirim-var-ist-3

EMEKLİYE 1800 TL’YE VARAN ÖDEME

TEB bankası tarafından yapılan açıklamada emekli vatandaşlara maaşlarına göre 1800 TL’ye varan promosyon ödemesi yapılacağı duyuruldu. Banka tarafından yapılan resmi duyuruya göre emekli vatandaşların yılsonuna kadar başvuru yapmaları ve maaşlarının bankaya taşımaları gerekiyor. En yüksek promosyon ödemesi 1800 TL olurken en düşük promosyon ödemesi ise 1300 TL olacak. Yani emekli vatandaşlar maaşlarına göre en yüksek promosyon ödemelerini Türkiye ekonomi bankası aracılığıyla alabilecek.

emekli-ile-dul-ve-yetim-ayligi-alanlara-1800-tl-ek-odeme-mujdesi-300-tlde-ekstra-indirim-var-ist-2

300 TL ALIŞVERİŞ İNDİRİMİ

Ayrıca TEB bankası tarafından maaşını taşıyan emeklilere yapacakları market ve sağlık alışverişi için de indirim veriliyor. Emekli vatandaşların kullandıkları kredi kartlarından 100 TL üzerinde alışveriş yapmaları durumunda her ay 50 TL’yi aşmamak üzere nakit promosyon ödemesinin yanında indirim yapılıyor. Bankanın bu avantajlarından faydalanmak isteyen emeklilerin maaşlarını taşımaları ve üç yıl boyunca kalma taahhüdü vermeleri gerekiyor.

emekli-ile-dul-ve-yetim-ayligi-alanlara-1800-tl-ek-odeme-mujdesi-300-tlde-ekstra-indirim-var-ist-1

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Emekli promosyonu alabilmek için ilk şart maaşınızı bankaya taşımak. Bunun içinde yapmanız gereken şey en yakın TEB bankası şubesine gitmek ve ardından maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirmek. Maaşınızı taşıdıktan sonra herhangi bir koşul olmadan üç yıl kalma taahhüdü imzalamanız durumunda alacağınız promosyon ödemesi banka hesabınıza hemen aktarılıyor. Bunun yanında hali hazırda olan emekli olan vatandaşlar promosyonu hemen kullanabilirken ilk defa emekli maaşı alacak olan vatandaşların promosyon ödemeleri ilk maaşlarının ardından yatırılıyor. Türkiye ekonomi Bankası’nın promosyon ödemelerinde ek koşul bulunmuyor. Yani herhangi bir fatura ödeme talimatı vermeniz ya da sözleşme imzalamanız gerekmiyor. Sadece maaşınızı taşıyıp üç yıl boyunca bankada kalacağınızı taahhüt etmeniz yeterli oluyor.