Emekli istediğini aldı! Maaşlara 500 TL zam hafta sonu duyuruldu! Maaşlar sil baştan değişti, işte en düşük maaş. Milyonlarca memur ve memur emeklisinin büyük heyecanla beklediği 3600 ek gösterge zammı son dakika gelişmeleri az önce açıklandı. Emekli ve memurun maaşına zam geldi. 3600 ek gösterge zammı sonrasında maaşlar tamamen değişti ve tablo sil baştan düzenlendi. Peki kimler ek gösterge zammı alıyor? 3600 ek gösterge zammı kimleri ilgilendiriyor. Emekli maaşına ne kadar zam geldi? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Emekliyi ihya edecek gelişme az önce duyuruldu. Son dakika zam haberine göre en düşük emekli maaşında 500 TL artış olacak. Emekli vatandaşların zam sonrasında cebi dolacak. Sadece emekliler değil, memurlar da zam sevinci yaşayacak. Çünkü 3600 ek gösterge emeklileri olduğu kadar aktif çalışma hayatına devam eden memurları da yakından ilgilendiriyor. Özellikle belli meslek grupları 3600 ek gösterge zammı sayesinde maaşlarını farklı alacak. Uzun zamandan beri beklenen ek gösterge düzenlemesinde nihayet beklenen adımlar atıldı ve tarih de netleşti. İşte merakla beklenen yeni zamlı maaş tablosu…

emekli-istedigini-aldi-maaslara-500-tl-zam-hafta-sonu-duyuruldu-maaslar-sil-bastan-degisti-iste-1

3600 EK GÖSTERGE ZAMMI NE KADAR OLACAK?

3600 ek gösterge düzenlemesi memur ve memur emeklisi milyonlarca vatandaş tarafından 2018 yılından bu yana bekleniyordu. Nihayet bu yıl yapılan toplu sözleşme görüşmeleri sırasında düzenlemeyle birlikte somut adımlar atıldı. 3600 ek gösterge düzenlemesiyle beraber memur ve emeklilerin maaşına en az 500 TL zam gelecek. 25 yıl kamu hizmeti olan memurlar emekli olurken 3600 ek gösterge ile ikramiyelerini de zamlı alacak.

HÜKÜMET SÖZ VERDİ

Milyonlarca memur emeklisi ve memur için ilk ağızdan 3600 ek gösterge sözü de verildi. İlk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, toplu sözleşme görüşmeleri sırasında 3600 ek gösterge konusunun çözüme kavuşacağını söylemiş ve milyonlarca kişiyi umutlandırmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da geçtiğimiz günlerde konu hakkında yaptığı açıklamada düzenlemenin hayata geçeceği sinyallerini vermişti. Son olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge düzenlemesi hakkında olumlu konuştu.

emekli-istedigini-aldi-maaslara-500-tl-zam-hafta-sonu-duyuruldu-maaslar-sil-bastan-degisti-iste-2

MAAŞ VE İKRAMİYE ZAMMI GELİYOR

3600 ek gösterge ile memurlara ve emeklilere hem maaş hem de ikramiye zammı müjdesi geliyor. Düzenleme hayata geçtikten sonra maaşlara en az 500 TL zam yansırken, görev ücretleri ve ikramiyeye de zam gelecek. 3600 ek gösterge düzenlemesinin yasalaşması halinde göstergeleri düşük olan memurlar en az 32 bin lira ikramiye zammı da alacak.

emekli-istedigini-aldi-maaslara-500-tl-zam-hafta-sonu-duyuruldu-maaslar-sil-bastan-degisti-iste-3

HANGİ MESLEK GRUPLARINI KAPSIYOR?

3600 k gösterge bazı meslek gruplarını kapsıyor. Hemşire, polis, öğretmen ve din görevlisi gibi meslek gruplarının göstergeleri yükselecek. Bu meslek grupları ilk öncelik olurken, başka meslek grupları için de talepler var. Kısa sürede konunun çözümü için hükümetin çalışmaya başladığı da biliniyor.