Emekliye zam ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Enflasyon altında ezilen emekli vatandaşlarımız için kallavi zam yapıldı.

Kimse bunu beklemiyordu... Emekli maaşı 2023 Ocak ayı kallavi zam oranı az önce resmen açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaştığı mesajda, 2023 yılı maaş artışı fırsatının detayları belirlenmeye başlandı. Erdoğan'ın sözlerine ek olarak Bakan, emeklilere teklif edilecek maaş artışının yüzde 25 oranında artırılacağını da belirtti.

Artışla birlikte asgari emekli maaşı 5500 TL olurken, bugün azami emekli maaşı 10.000 TL'nin üzerine çıkacak. Bu miktarlar kesinleşmese de zam yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

2023 Maaşları 10.000 TL Olacak!

2023 emekli maaşları açıklandı. Maaş açıklamasının ardından vatandaşlar sevinçten havalara uçtu. Bireye sunulan artırılmış ücret fırsatı netleştikçe ödenecek ücret miktarı da belirlenir. Dolayısıyla asgari emekli maaşı 5500 lira olacak. 5500 lira maaş haberini duyan emekliler şimdiden bankaya koşmanın heyecanını yaşıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberin detaylarını paylaştı. 

TEB İnternet Alışverişine 1.200 TL Nakit Hediye Ediyor!  TEB İnternet Alışverişine 1.200 TL Nakit Hediye Ediyor! 

Bakanlık, haberin detaylarını da emeklileri sevindirecek şekilde yayınladı. Bakanlığın beyanı, giderek daha geniş bir yelpazede sunulan hizmet olanakları dahilinde elde edilebileceklerin sınırıdır. Bu süreçte insanları sevindirecek en önemli gelişmelerden biri, artan ücret fırsatının açıklanmasının ardından insanlara fırsat dolu bir hizmet seçeneğinin sunulacak olmasıdır.

ilan365.net özel haber