BDDK tarafından emekli maaşlarına ek olarak verilen promosyon ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren habere göre emekli promosyon ödemeleri ile ilgili bir inceleme yapıldı. Promosyon güncellemesi için vatandaşların emekli maaşı aldıkları bankalara gitmeleri ve güncelleme talebinde bulunmaları gerekiyor. Eğer talep etmezseniz güncelleme yapılmıyor. Peki emekli promosyon ödemesi ne kadar? emekli promosyon güncellemesi nasıl yapılır?

BDDK milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren bir son dakika duyurusu yayınladı. SSK, bağ-kur, Emekli Sandığı emeklileri ile dul ve yetim aylığı alan vatandaşları yakından ilgilendiren son dakika duyurusuna göre emekli vatandaşlar maaş aldıkları bankaya giderek promosyon güncellemesi isteyebilecek. Bildiğiniz üzere 2017 yılında bankalar ve SGK arasında yapılan anlaşma doğrultusunda maaş taşıma işlemini gerçekleştiren vatandaşlara emekli promosyon ödemesi yapılıyor. Promosyon ödemesi bankaların kendi politikalarına göre belirleniyor. Ancak BDDK tarafından yapılan güncelleme ile birlikte promosyon tutarları arttı. Bu nedenle promosyon almış olsanız bile bankaya başvuru yaparak güncelleme isteyebilirsiniz. Son başvuru tarihi ise 30 Aralık 2021...

emekli-maasi-alanlara-2000-tl-ek-odeme-verilecek-yil-sonuna-kadar-basvuru-yapmak-gerekiyor-2

EMEKLİ PROMOSYONUNA ZAM YAPILDI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Bankaların emekli promosyon ödemeleri ne zaman yapıldı. Ancak daha önce zamsız olarak promosyon ödemesi alan vatandaşların haklarının kaybolmaması için yeni bir düzenlemeye gidildi. Düzenleme kapsamında bankalara başvuru yapan vatandaşlar promosyon ödemelerini güncel tutarlar üzerinden alabiliyor. Yani daha önce promosyon almış olsanız bile bankanın ödemeleri zam yapması durumunda ekstra ödeme talebinde buluna biliyorsunuz. Bu haktan sadece başvuru yapan vatandaşlar yararlanabiliyor. Örneğin sizin promosyon başvurusu yaptığınız dönemde banka bin lira promosyon ödemesi veriyorsa ve şu anda bu tutarı 2000 TL olarak güncelledi ise başvuru yaparak aradaki farkı alabilirsiniz. Son başvuru tarihi ise 30 Aralık 2021 olarak belirlendi. Bu tarihe kadar maaş aldığınız bankaya gidip başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

KİMLER EMEKLİ PROMOSYONU ALABİLİR?

Emekliye promosyon ödemeleri bankalar tarafından tüm emekli vatandaşlar ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlara da yapılıyor. Yani SSK, bağ-kur ve Emekli Sandığı fark etmeden emekli olanlar ve aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlar promosyon için başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Birçok bankanın promosyon ödemesi için tek şartı maaşınızı taşımanız ve 3 yıl boyunca bankadan promosyon ödemesi alıyor olmanız. Ek şart istemeden promosyon veren bankaların yanında fatura ödeme talimatı gibi ek şartlar koyan bankalarda bulunuyor. Bankaların resmi internet siteleri üzerinden promosyon koşullarını inceleyerek kendinize uygun olan bankaya başvuru yapabilirsiniz.