Emekli Maaşı Alanlara ATM Üzerinden 5 bin TL Ödeniyor!

Bankalar tarafından yapılan son dakika duyurusu sonrasında emekli maaşını ATM aracılığı ile çekmekte olan vatandaşlara özel 5 bin TL verilecek.

Ekonomi 21.10.2021 - 22:19 21.10.2021 - 22:19 Vural Pars

Bankalar tarafından gerçekleştirilen son dakika duyurusu sonrasında emekli maaşlarını ATM’den çekmekte olan vatandaşlar için ATM üzerinden başvuru yapmaları halinde 5 bin TL onay alabilecektir.

5 bin TL tutarına kadar nakit ihtiyacı olan emekliler için ATM üzeri başvurusunda sonuçlar hemen iletilmektedir. Emekli maaşınızı çektiğiniz bankadan yapılacak başvuru ile birlikte mevcut maaşınızı ister nakit avans limiti olarak isterseniz de 36 ay vadeli acil ihtiyaç kredisi olarak kullanabileceksiniz.

Kamu bankaları ve özel bankaları aracılığı ile düşük faiz oranları üzerinden sunulacak 5 bin TL ödemelerinde ise faiz ödemeksizin işlem gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar ise katılım bankaları aracılığı ile maaşlarını alması gerekiyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan 5 bin TL Ödeme Nasıl Alınır?

Ülkemizde emekli bankası denildiği vakit akıllara gelen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bir kamu bankası olarak hizmet vermektedir. Bankalar aracılığı ile emekli maaşını çekmekte olan vatandaşlar 750 TL tutarına kadar emekli promosyonu ile 200 bin TL tutarına kadar gelir belgesi sunmaksızın ihtiyaç kredisi kullanabildikleri gibi 5 bin TL tutarına kadar da artı para imkânından yararlanabilmektedirler.

Emekli maaş hesabı aracılığı ile alınacak 5 bin TL’ye kadar artı paradan yararlanmak için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Yani sadece emekli maaşınızı almanız yeterli gelmeyebilir.

Şuanda size yakın konumda bulunan banka şubesine giderek başvurularınızı yerine getirebilecek olduğunuz gibi banka müşteri hizmetleri aranması ya da resmi internet şubesi üzerinden kredili mevduat başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca 5 bin TL kredi başvurusunu da gerçekleştirebilirsiniz.

emekli-maasi-alanlara-atm-uzerinden-5-bin-tl-odeniyor1

Ziraat Bankası, Vakıfbank ile Halkbank ATM’lerini kullanarak işlem yapacak olan vatandaşlar ise kartlı giriş işlemlerinin ardından kredi başvurusunda bulunabilir ya da nakit avans başvurusunu da ATM üzerinden yerine getirebilmektedir. Aynı zamanda sonuçlar anında ATM üzerinden tarafınıza bildirilmektedir.

Mevcut maaşınızı aldığınız bankadan internet şubesi şifrenizi alarak başvurularınızı oturduğunuz yerden yapabilme imkanına da sahipsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@