Emekli Maaşı Alanlara ATM Üzerinden Ödeme!

Bankalardan emeklilere duyuru; emekli maaşını ATM den çeken emeklilere 5.000 TL ödenecek.

Ekonomi 28.10.2021 - 08:40 28.10.2021 - 08:42 Vural Pars

Bankalardan emeklilere son dakika duyurusu… Emekli maaşını ATM den çeken emekliler, başvuru yapmaları halinde 5.000 TL tutarında ödeme için onay alabilecek. Nakit ihtiyacı hisseden emeklilere 5.000 TL nakit tutar için başvuru yapmaları halinde onay alabilecek.

ATM den başvuru yapan emeklilere 5.000 TL tutarındaki nakil ihtiyaç için sonuçlar anında iletilmekte. Emekli maaşının çekildiği bankadan başvuru yapılması ile mevcut maaşı ister avans limitli olarak, istenilir se 36 ay vadeli acil ihtiyaç olarak kullanılabilmektedir.

Düşük faiz oranları üzerinden kamu bankaları ile özel bankalar aracılığı ile 5.000 TL ödemelerinde faiz ödemeden işlem yapmak istediklerinde katılım bankaları üzerinden maaşların almaları gerekir.

Kamu Bankalarından 5 bin TL Ödeme Nasıl Alınır?

Ülkemizde emekli bankası olarak ilk akla gelen bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hizmet sunun bankalar gelir. Emekli maaşlarını kamu bankaları aracılığı ile çeken vatandaşlar 750 TL tutarında emekli promosyon alma imkanı sahip olurken, bunun yasın sıra 200.000 TL tutarında herhangi bir belge sunmadan ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Artı para imkânı olarak da 5.000 TL tutardan faydalanabilecek.

emekli-maasi-alanlara-atm-uzerinden-odeme1

Emekli maaşının alındığı banka hesabı aracılığı artı paradan faydalanmak isteyen kişilerin kredi notunun yüksek olması gerekir. Emekli maaşını aynı bankadan almak yeterli değildir. Emeklilere sunulmuş olan 5.000 TL tutar için en yakın banka şubesine uğrayarak başvuru yapılabildiği gibi, bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya bankanın resmi internet sitesi üzerinden de kredili mevduat hesabı için başvuru yapılabilir.

Kamu bankası olarak hizmet sunan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ATM lerini kullanarak işlem yaptıracak olan vatandaşlar kartlı işlemlerden kredi başvurusu yapılabilir. Bunun yanı sıra nakit avans için de ATM üzerinden başvuru yapılabilir. Yapılan başvurular sonucu ilgili kişilere anında ATM üzerinden bildirilir.

Emekliler mevcut maaşlarını almış oldukları bankaların internet şubesini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilir. Her hangi bir şubeye gitmeye gerek kalmaksızın uzaktan başvuru yapma imkânı mevcuttur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@