Emekli olan kişilerin son zamanlarda en çok merak ettiği konu, Ocak ayı zam oranı. Memur ve memur emeklilerinin de takip ettiği bu zam oranları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Milyonlarca emekli, memur, SGK emeklisi Ocak zammını bekliyor. 2 milyondan fazla olan memur emeklilerin Ocak ayından itibaren 1000 TL ek zam alacağı konuşuluyor. 

Emekli olan kişilere verilecek olan bu zam haberi ile ilgili detayları sizler için araştırdık. Emekli olan kişiler Ocak ayından itibaren 1000 TL fazla maaş alacak. 3600 ek gösterge son dakika haberleri memur ve memur emeklisi milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Geçen gün yapılan toplu sözleşme düzenlemesi ile birlikte ilk kez net rakamlar basına yansıdır. 

Merakla beklenen 3600 ek gösterge düzenlenmesi sonrasında memur ve memur emeklilerinin en az 1000 TL zam alacağı açıklandı. Emekli olan kişiler zamlı maaşını Ocak ayından itibaren hesaplarında görecek. Meclis gündeminde de olan 3600 ek gösterge polis, öğretmen, din görevlileri ve hemşire olmak üzere 4 meslek grubunu yakından ilgilendiriyor. 

emekli-maasina-1000-tl-zam-geldi-son-dakika-yayina-girdi1

Çalışma bakanı yaptığı açıklamada "Çok önemli bir kararı, memurlarla yaptığımız sözleşmeyle belirledik, sözleşme tutanağına geçirdik. Nedir o? 3600 ek gösterge sorunu. Bu sözleşme döneminde 3600'ü, bütün memurlar için ciddi bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Sözleşmemizle kayıt altına alındı. Çalışma programını hazırlıyoruz" dedi.