Önce "olacak" sonra "olmayacak" denilen asgari ücret ve emekli maaşı ara zamları, yaşanılan hiperenflasyon ve protestolar sonrası bizzat Çalışma Bakanı'ndan gelen açıklama ile kesinleşti...

Bakan Vedat Bilgin temmuz zammı hakkında 'Enflasyon tahribatlarına karşı çalışanları korumak vazifemiz. Özel sektör emeklileri de dahil, temmuzda bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi Türkiye gerçekleştirecek durumdadır' açıklamasını yaptı.

Özellikle soskakta ters tepkiler ile karşılaşan AKP hükümetinin gelinen noktada zorunlu olan zammı yapması artık "an meselesi" olarak yorumlanırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen açıklama ile Temmuz ayında emekli ve çalışanların ara zam alacağı da kesinleşmiş oldu.

Tansiyonun artık yükseldiği günlerde Bakan Bilgin'den gelen, "Enflasyon tahribatlarına karşı çalışanları korumak vazifemiz. Özel sektör emeklileri de dahil, temmuzda bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi Türkiye gerçekleştirecek durumdadır" açıklaması adeta ara zammın ilanı olarak yorumlandı.

Temmuz ayına işaret eden Bakan Bilgin, "Sadece kamu çalışanlarıyla emeklileri değil özel sektör emeklileriyle bağkurlulara da çeşitli konumlarda bulunan emekliler dahil hepsini kapsayan sadece enflasyon farkını değil onların sosyal konumlarını destekleyecek çalışma sürdürüyoruz" açıklaması ile gündem oldu.

Ekonomik Kriz "Halkın" Çocuklarını da Vurdu! Çocuklar "Tatile" Değil İşe Çıktı! Ekonomik Kriz "Halkın" Çocuklarını da Vurdu! Çocuklar "Tatile" Değil İşe Çıktı!