Emekli Olacaklara Müjde! Ayda 383TL ile Emekli Olma Fırsatı Sunuldu!

Kamu bankaları tarafından sunulan fırsat sayesinde vatandaşlar kolay bir şekilde emekli olabilecekler. Prim borçlarını yapılandırma yolu veya ihya yolunu tercih eden ve emekli olmaya hak kazanan vatan

Ekonomi 09.10.2021 - 11:05 09.10.2021 - 11:05 Vural Pars

Kamu bankaları tarafından sunulan fırsat sayesinde vatandaşlar kolay bir şekilde emekli olabilecekler. Prim borçlarını yapılandırma yolu veya ihya yolunu tercih eden ve emekli olmaya hak kazanan vatandaşlara özel kredi yolları açılmaya başladı.

Söz konusu kredinin geri ödeme dönemleri için emekli aylıkları taksitlendirme amacı ile kullanılabilecek. Aylık 383 TL ile emekli olma imkânından kimlerin yararlanabileceği henüz merak konusu. İşte ayda 383 TL ile emekli olmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar.

Yapılandırma konusunda yüz güldüren kararlar alınmaya devam ediyor. Söz konusu süreçte bağ kurlu olan vatandaşlar için prim borçlarında yapılandırmaya gidilmişti. Bunun yanı sıra dondurulan günler için de ihya imkânları sunulmaya devam ediliyor. Pek çok bağ kurlu için emekli olma yolları açılmaya devam ediyor.

Kamu Bankaları Tarafından Müjdeler Sunuldu Ayda 383 TL ile Emekli Olma Fırsatından Kimler Yararlanabilecek?

Kamu bankaları tarafından sunulan fırsatlar ile birlikte emekli olmak oldukça kolay bir hal almaya başladı. Nakit sıkıntısı çekenler için sunulan imkânlar devam etmekte. SGK, geçtiğimiz günlerde yeni protokol imzalamalarından bahsetti. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile birlikte protokol süreçleri devam etmekte.

Borçlarını ödemeleri durumunda vatandaşlara aylık para bağlanabilecek. Bunun yanı sıra kredi imkânlarından yararlanamaya devam edebilecekler. Sigortalı olarak çalışan vatandaşlar, yapılandırma dönemleri ile birlikte peşin ödeme yapmaları dâhilinde 1,55 Faiz oranı ve 36 Ay vadeli imkânlardan yararlanabilecekler. Kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşların ilk olarak sosyal güvenlik ilk merkezlerine başvuruda bulunmaları gerekmekte.

basvuran-herkese-828tl-ek-odeme-firsati-ptt-sonunda-mujdeyi-verdi1

SGK Üzerinden Emekli Olmak Mümkün! Üç Kamu Bankasından Birisi Tercih Edilmeli

Vatandaşları sevindiren haberin detayları gelmeye devam ediyor. Ayda 383 TL ile emekli olma hakkı kazanabilecek olan vatandaşlar onları heyecanlandıran habere göre kamu bankalarından birisini seçerek başvuruda bulunmaları gerekmekte.

Kamu bankalarından üçünden birine başvuru yaparak söz konusu hakkı kazanabilecek olan vatandaşlar ile ilgili de detaylar geliyor. Bu fırsattan hangi vatandaşlar yararlanabilecek?

·         Hali hazırda birikmiş olan borçları ödemesi durumunda 4B ile emekli olabilecek olan vatandaşlar.

·         BAĞ-KUR borcuna sahip olan, 4A Yaşlılık aylığı alabilecek olan sigortalı vatandaşlar.

·         Hizmet borçlanmalarından dolayı yaşlılık aylığı almaya hak kazanmış olanlar.

·         Geçmişte durdurulmuş olan hizmet sürelerini yeniden ihya etmek isteyenler kredi hizmeti emekli olmaya hak kazanacaktır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@