Emekli ödemeleri ile ilgili son dakika yeni gelişmesi yaşandı. Bankalar tarafından verilen ve kredi olarak ödenmeyen bu ödemelerde limitler değişti. Düşük limitli olarak verilen bu ödemeler 5740 TL'ye kadar çıkartıldı.

Emekli maaşı yüksek olan kişiler, en yüksek limit olarak 5740 TL alabilecekler. 5740 TL'ye kadar alacağınız para nakit avans limiti olacak ve bankalardan artı para olarak emekli maaşınıza eklenecek.

Emekli maaşınız üzerinden verilen bu ödemelerde 5740 TL'ye kadar hemen onay alabilir, onaylanan bu parayı da istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kullanım sonrasında ödeme planı çıkacak olan bu nakit avans limitlerinde bankalar 12 ay vadeye kadar borcunuzu bölebiliyorlar. 

Acil Para ihtiyacı olan kişilerin hesaplarını 5740 TL'ye kadar zamlı olarak nakit avans limitleri yatmaktadır. Bu olmaz limitini alabilmeniz için emekli maaşını üzerinden bir başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Kamu bankaları ile birlikte özel bankalar ve faizsiz bankacılık işlemleri yapan katılım bankaları da 5740 TL'ye kadar emekli olan kişilere nakit avans işlemleri yapmaktadır.

Akbank üzerinden 5740 TL'ye kadar artı para

Denizbank üzerinden 5740 TL'ye kadar artı para başvurusu yapabiliyorsunuz. DenizBank emekli olan müşterilerine kendi bankası'ndan emekli maaşı almaları durumunda artı para olarak kurtaran hesap adında bir hesap açacaktır. Artı para hesap başvurusu yaptıktan sonra emekli maaşı hesabınıza artı para olarak 5740 TL'ye kadar ödeme yapacaktır. Denizbank mobil uygulaması üzerinden başvuru yapılabildiği gibi ayrıca SMS atarak artı para hesap başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ve kamu bankaları üzerinden 5740 TL nakit avans limit başvurusu

Ülkemizin kamu Bankası olan Ziraat Bankası üzerinden de 5740 TL'ye kadar nakit avans limit başvurusu yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası üzerinden emekli maaşı alan kişiler mobil uygulamaya girecek veya müşteri hizmetleri numarası arayarak artı para başvurusunda bulunabilir.

emekli-olan-kisilere-5740-tl-odeme-hesaplara-yatmaya-basladi-basvuru-yaparak-aliniyor-bilmeyenle1

Ziraat Bankası üzerinden emekli maaşı almıyorsanız maaş taşıma işlemleri sonrasında yapılacak olan işlem internet bankacılığı şifresi almanız ve Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden başvuru yapmamız olacaktır. Ziraat Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler 36 ay vadeli 200 bin TL'ye kadar da ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceklerdir.