Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emeklilere Müjde Geldi. Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere müjdeyi vermişti. Emeklilere müjde geldi. Emeklilerin borçları bitiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında emeklilere verilecek devlet destekli kredilerle emeklilerin bankalardaki borçlarını kapatabileceği müjdesini vermişti… Emeklilerin borçları devlet destekli kredilerle bitiyor.

Emekliye Kredi Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilere kredi müjdesi geçtiğimiz günlerde gelmişti. Emeklilere kredi müjdesinin detayları belli oldu. Emeklilere kamu bankaları tarafından verilecek krediyle emekliler maaş aldıkları bankalardaki borçlarını kapatabilecekler. Bu kredilerin faiz oranları devlet destekli olacak. Kamu bankaları tarafından da emeklilere verilecek olan kredinin duyurusu internet sitelerinden yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurusundan sonra kamu bankaları da harekete geçti. Sadece emeklilere özel olarak yüksek miktarlı borç kapatma kredisi emeklilere devlet destekli faiz oranlarıyla verilecek. 36 aya kadar vadesi olan bu krediden emekliler 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi ile başvuru yapabilecekler. İlk taksit için emeklilere 3 aya kadar erteleme fırsatı da sunuluyor. Emeklilerin bu krediden yararlanmaları için kredi çekmek istedikleri kamu bankalarından maaşlarını almaları bekleniyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Ziraat Bankası’ndan maaşlarını alan emeklilerin düşük faiz oranlı devlet destekli ihtiyaç kredisinden yararlanabilecekleri emeklilere bildirildi. Böylelikle emekliler bankalardaki borçlarını bu ihtiyaç kredisi ile kapatabilecekler. İhtiyaç kredisinin faiz oranları düşük olacak.

emekli-olan-kisilere-mujdeyi-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-verdi-sadece-emekli-olan-kisiler1

Nasıl Başvuru Yapılacak ?

Emekliler arasında krediye nasıl başvuru yapılacağı da merak konusu. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamayla emeklilerin ihtiyaç kredisine Ziraat İnternet Bankacılığı üzerinden, Ziraat Mobil uygulaması üzerinden ya da Ziraat Bankaları şubeleri üzerinden yapabilecekler. Bu kredi sadece ziraat bankası için geçerli değil. Halkbank ve Vakıfbank gibi diğer kamu bankalarından da bu krediden faydalanmak mümkün. Kamu bankalarından maaşlarını alan emekliler bankalarının internet siteleri üzerinden borç kapatmak için ihtiyaç kredilerine başvurabilir ya da bankalarının mobil uygulamaları üzerinden 7 gün 24 saat mesai saati bekleme derdi olmadan başvuru formlarını dakikalar içerisinde doldurabilirler. İnternet Bankacılığını bilmeyen emekliler de kamu bankalarının şubelerine giderek düşük faizli borç kapatma kredilerine başvurabilirler. Maaşlarını kamu bankalarından almayan emekliler SGK ya da E-Devlet üzerinden maaş aldıkları bankayı değiştirerek ihtiyaç kredisiden faydalanabilirler.