Emekli Olanlara 4 Ekim'den itibaren 1500 TL ve Üzerinde Ödeme Verilecek, Karar Kesinleşti. Emekli olan kişiler, anında ödemelerini alabilecekleri bu kampanyada, emekli maaş aldıkları banka üzerinden 1500 TL ödeme hesaplarına alabilecekler. Emekli promosyonu olarak ödenecek olan bu ödemeler, bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladı.

Emekliye son dakika haberi olarak verilen bu haberlerde, 1500 TL ve üzerinde ödeme almak isteyenlerde, bankadan nakit avans başvurusu yapabilecekler. Kamu bankaları gibi bazı özel bankalarda emekli maaşınızı almanız durumunda 1500 TL ve üzerinde kredi ve nakit avans işlemleri yapmaktadır. Emekli olan kişiler 2500 TL ve üzerinde emekli maaşı alıyorsa, ayrıca 1500 TL emekli promosyonu da alabilecektir. 

Emekliye 1500 TL Promosyon Verileceğini Banka Duyurdu...

Garanti BBVA bankası emekliye verdiği promosyonlar ile bir hayli ilgi topluyor. Emekli olan kişi bankaya getirdiği her kişi için 150 TL tutarında promosyon veriliyor. Yani kişi Emekli bir arkadaşını yada yakınını Garanti BBVA bankasına referans olup getirir ise bu getirmesi ile kişinin hesabına anında 150 TL promosyon imkanı veriliyor. Bununla birlikte kişi eğer farklı bir bankadan Emekli maaşını alıyor ise ve Garanti BBVA bankasına geçiş yapar ise bu geçiş ile tek seferlik 1.500 TL kadar nakit promosyon imkanı veriliyor.

Bu miktar kişinin aldığı maaşa göre değişip aylık aldığı tutara göre belirlenip daha az miktarda olabilir. Kişi eğer 1.500 TL miktarında bir Emekli maaş alıyor ise alacağı promosyon miktarı 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte kişi eğer 1.250 TL ile 2.500 TL Arası bir Emekli maaşı bulunuyor ise kişinin alacağı promosyon miktarı 1.500 TL olarak belirlendi.

emekli-olanlara-4-ekimden-itibaren-1500-tl-ve-uzerinde-odeme-verilecek-karar-kesinlesti1

Yani kişinin aldığı maaş miktarına promosyon alacağı zaman en büyük etkendir. Ancak Garanti BBVA bankası diğer bankalara göre daha yüksek promosyon imkanı veriyor. Bu promosyon ek olarak tüm Emekli vatandaşlar için belli oranda kredi faiz oranları veriyor.

Bu faiz oranları sadece Emekli kişiler için geçerli olup ücretli çalışanlar için geçerli değildir. Örnek verecek olursak 10.000 TL kredi tutarının 12 ay vade ile verilmesi ile kişinin ödeyeceği tahsis ücreti 50 TL olarak belirlendi. Buna ek olarak faiz oranı ise 1.69 olarak belirlendi. Kredi İçin Emekli kişilere 3 ile 36 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Vade imkanı kişinin kredi notu ve aldığı Emekli maaşına göre değişiklik yapar.