Emekli Olanlara Müjde! Vakıfbank Tarafından Kredi Yardımı Verilecek! Emekli olan vatandaşlar için son dakika yapılan duyuru ile birlikte Vakıfbank tarafından kredi yardımı verilecek. İhtiyaç kredisine sahip olarak ihtiyaçlarınız dahilinde belirli limitler dahilinde kullanabileceksiniz.

Emekli vatandaşlara yardımcı olmak için Vakıfbank tarafından düzenlenen proje kapsamında, yardım kredisi vergiler dahil onaylanmaktadır. Emekli olan vatandaşlar için sunulan kredi nakit ihtiyaç ve konut kredisi olarak iki farklı şekilde yararlanılabiliyor.

Vakıfbank tüketici kredisi ile 20 bin TL tutarında kullanım imkanı tanındığı gibi, ödemelerde 36 ay vade üzerinden 1.51 faiz oranıyla yapılabilmektedir. Aynı zamanda tahsis oranı içinde 100 TL kesinti yapılmaktadır. Fakat krediden faydalanmak isteyen vatandaşların KHM, banka kartına sahip olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak emekli vatandaşlar için ise AZG, BES, CASCO, DASK ve konut sigortalarından en az bir tanesine sahip olması gerekmektedir. Başvuru şartlarında vatandaşlardan talep edilmektedir.

Konut kredisi kapsamında 100 bin TL bütçe ayrılırken, ödemeler 1.37 faiz oranı üzerinden 120 ay vadede yapılabilmektedir. Konu kredisi içinde aynı şekilde CASCO, AZG, emlak sigortası, talk sigorta, BES ve DASK gibi seçeneklerden en az birisine sahip olmak gerekir. Tüm bunların yanı sıra ihtiyaç kredisi kullanacaklar için yıl bazında 39 TL, konut kredisi için de 108 TL ücret kesintisi yapılmaktadır. Bütün işlemlerin tamamlanmasının ardından söz konusu ücret emekli hesabına yatırılmaktadır.

Emeklilere Vakıfbank Tarafından Ne Kadar Kredi Veriliyor?

Vakıfbank tarafından emekli vatandaşların yanı sıra orta yaşta bulunan gençler içinde kredi yardım kampanyası düzenlemektedir. Böylelikle vatandaşlarca bankalar arasında en fazla seçim yapılanlarda ilk sırada yer almayı başarmaktadır. 2021 yılında en düşük faizli banka olarak istatistikler içerisinde bulunuyor.

emekli-olanlara-mujde-vakifbank-tarafindan-nakit-yardimi-verilecek1

600 bin TL tutarına kadar ihtiyaç kredisi ile 500 bin TL tutarına kadar konut kredisi kullanma imkanı sunuluyor. 5 bin TL ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlar ise 12 ay eşit taksit miktarı ile 367,36 TL ödeme gerçekleştiriyor. Ödemeyi 24 ay üzerinden yapılması halinde ise taksit tutarı 258,76 TL olmaktadır. 36 ay vadeli şekilde 190,29 TL olarak da ödenebilen kredinin tutarı 6.850 TL maksimum rakama ulaşmaktadır.