Emekli Olanlara TC Kimlik İle Ödenecek Son Başvuru 18 Haziran

Emekli olan kişilere TC kimlik ödenecek yeni bir nakit desteği başladı. Son Başvuru Tarihi: 18 Haziran olarak bilinen bu emekli desteği bankalar tarafından kredi ödemesi yapılarak verilmektedir.

Ekonomi 08.06.2021 - 21:01 08.06.2021 - 21:02 Berkay Keskin

Emekli olan kişilerin, yüz bin TL'ye kadar nakit destek olarak alacaklara bu krediler bankalar tarafından emekli maaşlarını alan kişilere sadece TC kimlik numaralarının verilerek ödenmektedir. Yapılacak olan başvuru tek bir bankadan değil, birden fazla bankanın yapmış olduğu kredi kampanyası ile bilgileri duyurular yapıldı. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler hangi bankadan emekli maaş alıyorsa o bankın üzerinden 100000 TL kredi kullanabilecek. 

Emekli olan kişiler için bankalar sürekli olarak güncel kredi kampanyaları yapmaya devam ediyor. Pandemi döneminde de bu kampanyalar yapılmaya devam etmektedir. Sizlerde eğer emekliyseniz ve emekli kredisi kullanmak istiyorsanız, bankalar artık sizlere çok kolay bir şekilde kredi onayı vermektedir. Sadece kimlik numaranız üzerinden yapacağınız başvuru ile birlikte bankadan hemen kredi sonucunu öğrenebileceksiniz. Emekli olan kişilerin emekli maaşlarını almaları durumunda kredi notuna bakılmadan da kredi onayı verilecektir, şartsız kefilsiz ve gelir belgesiz olarak verilecek bu kredileri alabilmek istiyorsanız tek şart, bankadan emekli maaş almanız olacaktır. Bankaların resmi internet sitesi üzerinden de bu haberleri yapıldığını söyleyebiliriz. Son başvuru tarihi ise 18 Haziran. 18 Haziran'a kadar başvuru yapan kişiler sadece kimlik numaraları ile birlikte onay alabilecekler. şimdi dilerseniz, bankaların paylaşmış olduğu kredi detayları hakkında sizleri bilgilendirelim.

Kredi Başvuru Şartları Belli Oldu, Sadece TC KİMLİK numarası Yeterli Olacak

Emekli olan kişilerin bu kredileri kullanabilmeleri için sadece TC kimlik numaralı'nın yeterli olacağı söylenmiştir yüz bin TL ye kadar yapılacak olan kredi başvurularında, bankalar kredi değerlendirmesi yaptıktan sonra diğer bankadaki olan borçlarınızı da kapatmak isteyecektir. tüm bankadaki borçlarınızı tek bir yere toplayarak kredi başvurusunda bulunabilir. TC kimlik numaramız üzerinden alacağınız bu kredi ile birlikte diğer bankadaki borcunuzu kapattıktan sonra üstüne kalan parayı ihtiyaç kredisi olarak alabileceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve emekli maaşında herhangi bir kesinti olmayan kişiler bu krediler için, başvuru yapabileceklerdir. Emekli maaşları üzerinden icra kesintisi veya nafaka kesintisi olan kişilere kredi onayı verilmeyecektir. 

Hangi Bankalar Kredi Verecek?

Banka kredi şartlarına uygun olan kişilerin araştırma yaptıkları konulardan bir tanesi de hangi bankalar üzerinden bu kredi başvurularını yapabilecekleri olmaktadır. Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden bu kredileri alabilirsiniz. ihtiyaç kredisi başvurusu olarak verilecek olan emekli, kredilerini, kamu bankalarından almak için bu bankalardan bir tanesinden emekli, maaşı almamız ve hangi bankadan emekli maaş alıyorsanız, bu banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabileceksiniz. Ayrıca bankanın internet bankacılığını kullanarak da hızlı bir şekilde kredi onayı alabiliyorsunuz. 

Özel bankalardan olan Denizbank İş bankası, Finansbank ve Garanti Bankası üzerinden de 100000 TL'ye kadar sadece kimlik numaranızı vererek, emekli kredisi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Bu bankaların kredi faiz oranları diğer bankalara göre fazla olsa da kişilerin kredi notuna göre, faiz oranları da değişecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@