40-41-42-43-44 ve 45 yaşında erken emeklilik için detaylar gelmeye devam ediyor. Bu anlamda erken emeklilik isteyen vatandaşlar için son dakika açıklaması yapıldı. İşte haberimizin detayları....

Emekli olmayan kalmasın! 40-41-42-43-44 ve 45 yaşında erken emeklilik düşünenlere son dakika açıklaması geldi! Emekli olabilmek adına aranan şartların güncellenmesiyle birlikte çoğu birey amacıyla erken emeklilik fırsatı doğmuş oldu. Bu halde olan vatandaşlara yönelik lüzumlu açıklama direkt olarak Cumhurbaşkanlığından yapıldı. Açıklama ardından emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar büyük bir mutluluk yaşadı. Diğer emeklilik kriterlerine makul olan fakat yalnızca yaşını beklemek halinde kalanların mağduriyetlerin giderilmesi noktasında bir umut doğmuş oldu. 

Erken emeklilik amacıyla gündeme alınan yaş aralığının ise 40 ila 45 yaşı kapsamına giren öğrenildi. Bunun haricinde bu fırsatın faydalanmak isteyen yurttaşların belirli kriterlerine makulluğuna bakılacağı gene edinilen veriler arasında yer aldı. Peki, erken emeklilikte nasıl bir yol izlenmesi düşünüyor? İşte bu mevzuya dair merak edilen ayrıntılar!

Hem iktidar hem de muhalefet kanadı sık sık erken emeklilik hususu gündeme getirirler. Yapılan görüşme ve değerlendirmeler ardından ise beklenilen haber geldi. Fakat bu kapsamda atılacak adımlardan yararlanabilmek içersinde yurttaşların birtakım özeliklere sahip olmaları istenecek. Bu noktada bireyin yaptığı iş bundan dolayı yıpranma hali göz önüne alınacak. Birey hem yıpranma payını hem de çalışma zamanını doldurduysa bu fırsattan faydalanabilecek. 

Gözden kaçırmayın

Süt! Sadece 1 Litre Süt 21 Lira Oldu... Ve Asıl Kabus Yeni Başlıyor! Süt! Sadece 1 Litre Süt 21 Lira Oldu... Ve Asıl Kabus Yeni Başlıyor!

Yine oluşturulan görüşmelerde, yıpranma payı noktasında tanınmış 18 meslek grubunun kapsamının 45’e çıkarılması da gündeme geldi. Eğer yasa onaylanırsa bundan sonra tespit edilen bu 45 meslek gurubunda çalışan şahıslara yıpranma payı ödemesi yapılacak. Yani bu haktan yararlanacak yurttaşların adedi artmış olacak. Bu kapsamda erken emeklilik amacıyla sınırların da belirlendiği ifade ediliyor.

Milyonlarca vatandaş erken emekli olabilmek amacıyla beklerken bir yanda da bu kapsamda yer alıp almadığını merak eder. Öncelik ile bu noktada yalnızca yıpratıcı meslek kümeleri içersinde çalışmak yeterli değildir. Aynı vakitte bireyin dilenen prim ve gün miktarını da doldurması gerekir. Verilen dilekçe değerlendirilir ve bir problem olmaması halinda birey yayılan bu fırsattan faydalanabilir.