Emeklilere yakında ikramiye parası olarak 5000 TL ödenecek. Ancak ne var ki bazı emekliler bu fırsattan yararlanamayacak. SGK'ya itiraz edilse de sonuç değişmedi. İkramiyeden kimler faydalanamayacak?

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Emeklinin tamamına ikramiye verilmeyecek. Duyuru sonrası emekli ikramiyesi alacaklar belli oldu. 5000 TL'den faydalanamayacaklar ise listelendi. Emeklilere 5 bin TL'lik özel ikramiye müjdesi geldi! Ödeme takvimi belli oldu. Haberimizde tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Kimler 5000 TL Emekli İkramiyesi Alamıyor?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılında, emekli vatandaşların ekonomik olarak rahatlamaları amacıyla 5 bin TL'lik bir defaya mahsus özel ikramiye ödemesi gerçekleştirileceği duyuruldu. Bu duyuru sonrasında, emeklilere ne zaman bu ödemenin yapılacağı büyük bir merak konusu oldu. Kasım ayının başlarında emeklilere bu özel ödemenin yapılacağı belirtildi. Ancak, emekli olup da sigortalı çalışmaya devam eden bireyler bu özel ödemenin kapsamı dışında tutulacak.

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yaptığı açıklama ile birlikte ödemelerin ne zaman hesaba yatacağı konusunda bilgi verdi. Öncelikle, ödemelerin Kasım ayının ikinci haftasından itibaren yapması planlanıyor. SSK Bağ-Kur EYT ve Emekli Sandığı emeklileri ödemelerine kavuşacak. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandığı vakit sizlere haber vereceğiz. Emeklilere nefes aldıracak 5000 TL'lik ödemenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ve Türkiye'nin kuruluşunun 100. yılına özel olduğunu da belirtelim. Yani bu ikramiye tek seferliktir.