Bankaların emekli promosyonunda artışa gidilmesi yönünde ortak adım atacağı konuşuluyor. Peki promosyonlar en düşük ve en yüksek kaç TL olacak? Kamu ve özel bankalardaki promosyon makası iyice açılacağa benziyor. İşte 19 bin TL promosyona dair detaylar...

Emekli maaşına zam geldikçe promosyon miktarları da güncelleniyor. Bu bilgiyle beraber yeni adımların atılacağı vurgulandı. Peki bankalardan yeni gelecek promosyon teklifleri kaç TL bandında? Normal şartlarda 12 bin TL'ye çıkan nakit promosyon işlemlerinin artık daha da artacağı ifade edildi. Konuyla ilgili bilinenler ve kulis iddialarını aktarıyoruz.

Bankalardan Promosyona 20 Bin TL Ayarı!

Promosyon ödemeleri 20 bin TL'yi bulabilir. Bu adımla beraber bankalar emeklilere daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacak. Üstelik en düşük maaş olan 7500 TL'yi alan emeklilerde ise durum farklı olmayacak. Emeklilere en az 15 bin TL ödenmesi beklenti dahilinde.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı!

Yıllardır bankalar, emeklilere maddi destek sağlama yönünde önemli girişimlerde bulunuyor. Yeni dönemde bu destek, SSK, Bağ-Kur, emekli memurlar ve EYT emeklileri için daha da genişletilerek tarihi bir zirveye taşınacak. Beklentilere göre, emeklilere sağlanan bu destek 20.000 TL'ye kadar çıkabilir. Bu, emeklilerin ekonomik olarak daha sağlam bir altyapıya kavuşmalarına olanak tanıyacaktır. Emeklilerin bu fırsattan yararlanabilmeleri için ilk adım olarak maaşlarını aldıkları bankayı belirlemeleri gerekiyor. Bu seçimin ardından, banka ile bir anlaşma yapılacaktır. Söz konusu anlaşma kapsamında belirlenen promosyon miktarı, emeklinin hesabına aktarılacaktır.

Emekli Ekim Promosyonunu Ne Zaman Alacak?

Emeklilere özel bu promosyon ödemeleri, Ekim 2023'ün başından sonuna kadar, anlaşma imzalandıktan sonraki üç gün içinde gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla eğer promosyon almanız için tüm şartları karşılıyoranız Ekim ayı içerisinde en kısa sürede ödemenize kavuşacaksınız. Tercih edeceğiniz bankaya göre kaç TL nakit promosyon alacağınız da değişkenlik gösterecektir.