Gelenek haline gelmiş bir uygulama olarak kamu ve özel bankalar belli dönemlerde emekliler için bazı promosyon kampanyaları düzenlemektedir.

Emekli müşterilerini kendi bankalarına çekmek için kullanılan önemli bir yöntemdir. Çalışma hayatını noktalayan kişiler son dönemlerde promosyon miktarlarındaki değişiklikleri görerek farklı tercihlere yönelmeye başladı. Pek çok kişi en avantajlı olan bankayı araştırmak için inisiyatif alıyor. 

Akbank 200 bin TL ödeme hazırladı! TC kimlik numarasına göre bu ay sonuna kadar ÖDENECEK! Akbank 200 bin TL ödeme hazırladı! TC kimlik numarasına göre bu ay sonuna kadar ÖDENECEK!

Son zamanlarda bankalar arasındaki rekabetin arttığını söylemek mümkün. Bankalar art arda promosyonlarda zam yapma kararı aldı. Önemli bankaların pek çoğu miktarlarda iyileştirmeye gitmiştir. Buna göre İş Bankası daha önce 5000 olarak açıklamış olduğu ek ödemeyi 7500 TL’ye çıkardığını açıkladı. Verilen bilgilere göre kampanyalar ağustos ayı sonuna kadar geçerli olacaktı ancak bunda uzatmaya gidildi. Sürenin uzatılması fırsatı kaçıranlar için iyi bir haber

Emekli Promosyonlarının Bankalara Göre Değişimi

Yüz binlerce emeklinin ilgilendiği bir konu olduğu için detaylar oldukça önem taşıyor. Yeni süre ekimin sonu oldu. Buna göre emeklilerin promosyon alabilmek için ekimin sonuna kadar zamanı var. Ek koşulsuz olarak ödeme yapan İş Bankası 7500 TL vermektedir. Üç yıl boyunca emekli maaşını Yapı Kredi’den çekmeye söz verenler de ayrıca 5000 değil 7500 TL alabilecek. Yapı Kredi Ekim sonuna kadar başvuru almaktadır.

Ekim sonuna kadar başvuru kabul eden bir diğer banka ise QNB olup miktar 7000 TL olarak belirlenmiştir. Akbank da QNB ile aynı oranda ödeme yapacağını duyurmuştu. Ayrıca chip paralarla birlikte bu oranın 7500 TL’ye çıkması bekleniyor. Garanti de bu açıklamalardan sonra varlığını göstermiş ve promosyon miktarını 7250 TL olarak açıklamıştır.

Emekli Promosyonları Uçtu

Kimi bankaların promosyon oranlarında yaptığı ciddi artışlar çoğu emeklinin dikkatini çekti. Tercihini kamu bankalarından yana kullanan kişiler bile yavaş yavaş bu bankalara yönelmeye başladı. Kamu bankalarının bu noktada kendi oranlarında bir değişikliğe gidip gitmeyeceği merak ediliyor. Özel bankaların açıkladıkları miktarı kamu bankalarının geçip geçmeyeceği merak konusu olurken bu konuda açıklamalar bekleniyor.