Emeklilere ve memurlara verilecek zamlar son zamanlarda oldukça merak ediliyor. Emekli ve memur kişiler, son zamlar ile birlikte maaş zamlarını da yüksek bekliyorlar. Memur olan kişilerin zam oranı enflasyona göre 15.7 olması bekleniyor. Memurlar için yapılan görüşmeler sonlandırıldıktan sonra, 3 Ocak 2022'de açıklanacak zam oranı ve o ay verilecek miktar belli olacak...

TÜİK yaptığı açıklamada Kasım ayı sonuna kadar olan 5 aylık TÜFE oranının %10.48 olduğunu açıkladı. Bu sebepten ötürü de Aralık ayında enflasyon sıfır olsa bile en az yüzde 10 artış olacak. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ilan ettiği enflasyon verileri yeni yılda memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkıyla birlikte yüzde 15.7 civarında zam alacağına işaret ediyor.

Memurlar gibi emekli olan kişilerde zam oranlarını merak ediyorlar. 3 Ocak 2022'de açıklanacak yeni zamlar ile birlikte, Ocak ayındaki maaşlarda zamlı olarak işlem yapılacak. Son zamanlarda yaşanan zam oranları sebebiyle memur ve emekli olan kişilerin alım gücünün düştüğü ve bu sebepten ötürü de zam yapılırken bu alım gücüne bakılarak işlem yapılması gerektiği konuşuluyor. 

emekli-ve-memur-zammi-belli-olmaya-basladi-ne-kadar-olacak1

İnternet haberlerinde çıkan, Memura yüzde 35 zam haberi ise gerçeği yansıtmadığını Memur-Sen Yetkilisi söyledi. Memur ve memur emeklisi olan kişilerin zamlarına yapılacak net rakam 3 ocak'da belli olacak. Devlet maaş haricinde yılbaşı ikramiyesi gibi bir ek ödeme peşinde. Bunun ile ilgili detaylarda belli olmaya başladı. Asgari ücret rakamları belli olduktan sonra ek ödemeler ile ilgili bilgiler yayınlanacak.