Emekliye büyük çağrı yapıldı. 5 bin TL'lik 100. yıl Cumhuriyet ikramiyesini henüz almadıysanız bugün alabilirsiniz. İkramiye tarihi neye göre belirleniyor?

Emekliye yapılan ikramiye ödemelerinde son gelişmeler aktarıldı. 5 bin TL ikramiye için detaylar haberimizde. Kimler bugün ikramiyesini alabilecek? Cumhuriyet ikramiye ödemelerinde son dakika gelişmeleri... Özellikle uzun süredir beklenen 5 bin TL'lik ikramiye ödemesi yapılacak. Bu ödeme, emeklilerin yanı sıra çalışmayan, dul ve yetim bireyler için de geçerli olacak. Bu ödeme planı, emeklilerin mali durumlarına önemli bir katkı sağlayacak ve birçok kişinin finansal ihtiyaçlarını rahatlatacak.

İkramiyede 14 Kasım Yani Bugün Son Gün!

Ödeme takvimi, SGK ve Bağ-Kur kapsamında aylık alan emekliler için farklılık gösteriyor. SGK kapsamında aylık alan emekliler için ödeme günleri, aylık ödeme günlerine göre ayarlandı. Örneğin, aylık ödeme günü 17, 18, 19 olanlar için ödemeler 11 Kasım'da, 20, 21, 22 olanlar için 12 Kasım'da ve 23, 24, 25, 26 olanlar için 13 Kasım'da gerçekleştirilecek. Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların ise ödemeleri 14 Kasım'da yapılacak. Yani bugün son gün ve daha önce ödeme almadıysanız bugün alma ihtimaliniz çok yüksek.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

emeklimaaşzam

Dul ve Yetimler de Faydalanacak!

Emeklilere ödeneceği belirtilen Cumhuriyet ikramiyesi, aynı zamanda dul ve yetimleri de kapsamakta. Emekli eşi üzerinden ödeme alacak pek çok vatandaş bulunuyor. 5000 TL'lik ödemelerde bugün itibarı ile hesabınızda ikramiye parasını görebilirsiniz.

Pek çok emekli bu ödeme sayesinde aylık alışverişlerini yapabilecek. Gıda ve çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması adına 5000 TL'lik tek seferlik ödemeyi avantaj olarak görüyor. Güncel olarak emeklilere ve sosyal yardım alanlara yapılacak ek ödemeler için bilgi almak isterseniz haber sitemizi takip edebilirsiniz. Sizlere güncel olarak hangi ödemelerin ne zaman yapılacağı ve kimleri kapsadığını açıklıyoruz.