SSK, bağ-kur ve Emekli sandığı emeklileri için promosyon dönemi yavaş yavaş sona eriyor. Yıl sonuna kadar başvuru yapmaları durumunda emekli vatandaşlar promosyon hakkından faydalanabilecek. Garanti Bankası da Yılın son günlerine özel olarak yeni bir promosyon kampanyası daha başlattı. Ancak bu kampanyaya başvuru yapmak için emeklilerin sadece 18 günü var. 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapan emeklilere 1000 TL ile 2000 TL arasında karşılıksız ve geri ödemesiz para verilecek. Tüm emekliler ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlarda bu ödemeden faydalanabilecek. Peki Garanti Bankası promosyon başvurusu nasıl yapılır? Garanti Bankası promosyon tutarı ne kadar?

Emekliye banka promosyonu ödemelerinde son günler başlıyor. Özellikle Nisan ayından bu yana devam eden promosyon fırsatlarından hala yararlanmayan emekliler için bankalar tarafından peş peşe son duyurular yapılıyor. Bir duyuru da Garanti Bankası'ndan geldi. Yılın bitimine 18 gün kala yeni bir açıklama daha yapan Garanti Bankası, Başvuru yapan emeklilere nakit promosyon ödemesinin yanı sıra 250 TL de Bonus verileceğini ifade etti. Garanti Bankası emekli promosyon ücretleri tüm emekliler için geçerli. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da başvuru yapmaları durumunda promosyon alabiliyor. Peki promosyon başvurusu nasıl yapılır? Emekliye promosyon tutarı ne kadar?

GARANTİ BANKASI'NDAN SON DUYURU GELDİ

Garanti Bankası, 31 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek olan promosyon süreci ile ilgili son duyurusunu mayınladı. Bankadan yapılan yeni açıklamaya göre başvuru yapan vatandaşlara bin TL ile 2000 TL arasında değişen promosyon ödemesi yapılacak. Emekli maaşına göre yapılan promosyon ödemelerinde Ayrıca yakınını geçiren Emekliye her bir yakını için 250 TL Ek ödeme verilecek. Yani emeklerim alacakları promosyon ücretlerini arttırmaları da mümkün.

emekliler-dikkat-basvuru-icin-son-18-gun-hemen-basvuru-yaparak-1000-2000-tl-karsiliksiz-para-ala-3

EMEKLİ PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankaları arasında yapılan anlaşma doğrultusunda 2018 yılından bu yana emekli vatandaşlara bankalar tarafından promosyon ödemesi yapılıyor. Emekli promosyon ödemesi için başvuru işlemleri e Devlet üzerinden ya da en yakın banka şubesine giderek tamamlanabiliyor. Ancak emeklilerin dikkat etmesi gereken nokta artık promosyon sürecinde sona gelinmesi. Yani 31 Aralık 2021 tarihinden itibaren promosyon süreci bitecek ve nisan ayında 3 yılını tamamlayan emekliler için yeni bir süreç başlayacak. Emekli promosyon ödemeleri için başvuru işlemleri sırasında herhangi bir evrak vermenize gerek yok. Sadece banka şubesine giderek başınızı taşımanız ve 3 yıl boyunca kalma taahhüdünü içeren sözleşme imzalamanız yetiyor. Maaşınıza göre yapılacak olan promosyon ödemeleri de eğer halihazırda emekli iseniz hemen promosyon ödemesi alabilirsiniz. Yeni emekliler ise maaşlarını bankadan aldıkları ilk tarihten itibaren promosyon ödemesi ne alabiliyor.