Emeklilere 2500TL Müjdesi! Şartlara Uyan Herkes Alabilecek

Emeklilere yeni müjde! Bankaların açıklamalarına göre aranan şartlara uyan emekliler 2500TL’ye kadar para alabilecek. Bankalar şartları açıkladı.

Ekonomi 21.09.2021 - 19:42 21.09.2021 - 19:42 Vural Pars

Emeklilere para müjdesi bankalardan geldi. Emeklilerin uzun zamandır beklediği kara sonunda açıklandı. Açıklanan karara göre uygun olan emekliler 2500TL’ye kadar promosyondan yararlanabilecek.

Taban ücret olarak 500TL belirlenen kararda tavan ücret 2500TL olarak kararlaştırılmış durumda. Buna göre, emekliler en düşük 500TL En yüksek 2500TL promosyondan bankaları aracılığı ile yararlanabilecek.

Bankalar Üzerinden Emeklilik Maaşı Promosyonu

SSK ve Bağkur emeklileri promosyonlarını bankaları üzerinden almak istemeleri durumunda 750TL’ye kadar devlet promosyonundan yararlanabiliyorlar. 1500TL’ye kadar emekli maaşı alan kişiler 500TL’ye kadar promosyon ücretinden yararlanabilirken. 1500TL ve 2500TL emekli maaşı alanlar 625TL’ye kadar emekli promosyonundan yararlanabilmekte.

2500TL ve üzerinde maaş alan emeklilerin alabileceği promosyon ücreti 750TL’ye kadar çıkabilmekte. Bankalar söz konusu SGK ödemelerini kendi bankalarına yönlendiren emeklilere bazı şartlar sunarak para eklemesi yapmaktadır.

Bankalar Açıkladı: Emeklilere Promosyon Oranları Ne Kadar?

Bankalar emekliler için adım attı. Bankaların açıklamalarına göre Emeklilere promosyon oranları ne kadar? Hangi emekli ne kadar promosyon alabilecek.

Emeklilere belirli şartlar altında 2500TL’ye kadar emekli promosyonu veren bazı bankalar bulunmakta. Bu bankaların yanı sıra 2500TL altında da işlem yapabilen bankalar bulunmakta. Emekliler, emekli maaşlarının oranlarına göre emekli maaşı promosyonundan yararlanabiliyor.

Emekli maaşının üzerine promosyon alacak olan emeklilerin söz konusu bankalara 3 yıl’a kadar kalma sözü vermesi gerekmekte. Kamu bankalarının yapmadığı bu işlemi özel bankalar üstlenerek 750TL üzerine çıkan emekli promosyonları da vermekte.

Özel bankalar emeklilere pek çok ayrıcalık tanımakta. Bunlardan en önemlisi, otomatik ödemesi bulunan, yeni emekli arkadaşını emekli yapan kişilere verdiği yüksek promosyon oranlarıdır. Bankanızın ayrıcalıklarını şubeden veya alo çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

emeklilere-2500tl-mujdesi-sartlara-uyan-herkes-alabilecek

Yeni emeklilere Promosyon Müjdesi

Yemi emekli olanlar da emekli promosyonu hizmetinden yararlanabilmekte. Emekli maaşı alacağınız bankanıza 3 yıl kalma sözü verdiğiniz takdirde promosyon hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bankaların promosyon oranları oldukça değişkenlik göstermekte.

Söz konusu nedenleri de göz önünde bulundurarak en iyi promosyon oranını veren bankaları seçebilir ve 3 yıl kalma sözünün ardından size önerdikleri promosyon ücretini alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@