Eski ya da yeni emekli olmaksızın tüm emekliler 5750 TL ödemelerini bu ay içinde alacak. Türkiye'deki emekli vatandaşların zaman kaybetmeden sonuç alabileceği 5.750 TL seviyesine kadar ödeme imkanı yeni ve son dakika kampanyası ile duyuruldu. Emekli vatandaşlar adına düzenlenen, emekli maaş promosyon kampanyaları hız kesmeden verilmeye devam etmektedir. Ziraat Bankası ve SGK arasında imzalanan anlaşma ve protokol sonrası emekli promosyonlarına zam yapılmıştır. Zamların ardından ise Yapı Kredi Bankası da emekli promosyonu alabilecek kişilere 5750 TL olarak bir ödeme yapabileceğini duyurdu.

Mevcutta emekli maaşlarını almaya devam eden, bu konuda da sözleşmelerini gerçekleştirmekte olan vatandaşlar bir aylık süre içerisinde bu promosyonu hesaplarına alabileceklerdir. Söz konusu bu promosyon ile beraber emekli vatandaşlar yüksek ödeme hakkına erişeceklerdir. Emekli promosyonu uygulamasında eski veya yeni emekli olma gibi herhangi bir durumun ayrımı gözetilmeyecektir.

Emekli Promosyonu Nedir? Promosyon Nasıl Alınır?

2017 senesinde başlatılmış olan ve toplamda 3 seneyi geride bırakan emekli promosyonu uygulamasında zam konusu tekrar gündeme gelince konu hakkında da merak edilen sorular sorulmaya başlamıştır. Emekli promosyonu, emekli maaşını 3 sene boyunca aynı bankadan almayı taahhüt eden kişilere özel olarak geri ödeme şartı bulunmadan verilmektedir. Söz konusu promosyon parasının geri ödenmemesi gibi 3 senelik sözleşme süresinin dolmasından sonra ise bu para yeniden talep edilebilmektedir. Burada önemli olan tek nokta, emekli promosyonun alınacağı bankaya emekli maaşının taşınması durumudur.

emeklilere-bu-ay-icin-5750-tl-odeme-yapilacak-son-dakika-aciklamasi-geldi1

Emekli Vatandaşlara 5.750 TL Ödeme Yapılacak

TEB ve Yapı Kredi Bankası, söz konusu emekli promosyonu adı altında emeklilere 5750 TL seviyesine kadar ödeme yapacaktır. Emekli promosyonları maaşı 1500 TL’ye kadar olan maşlara özel 1800 TL, 1500 TL ile 2500 TL miktarı arasında olan emekli maaşları için 2125 TL olarak bir promosyon ödemesi yapılacağı ifade edilmiştir. Söz konusu promosyon ödemesini daha da arttıracak olan TEB Bankası, emekli maaşı alan kişilerin akraba, arkadaşlar, eş ya da dostlarının da TEB Bankası veya Yapı Kredi Bankası üzerinden maaş anlaşmalarının yapılması durumunda 150 TL ek promosyon ödeme şansına da erişmiş oluyorlar.