Emeklilere Ek Gelir Fırsatı Kapıda! Aylık 495 TL Ek Gelir Alabileceksiniz!

Yapılan yeni açıklamalarla emeklilere ek gelir fırsatı başladı. Sağlanan bu avantaj, emekli birçok vatandaşın yüzünü güldürecek. Bu uygulama dâhilinde, Ekim sonunda emekli maaşlarına zam yapılacağı

Ekonomi 10.10.2021 - 12:25 10.10.2021 - 12:25 Vural Pars

Yapılan yeni açıklamalarla emeklilere ek gelir fırsatı başladı. Sağlanan bu avantaj, emekli birçok vatandaşın yüzünü güldürecek. Bu uygulama dâhilinde, Ekim sonunda emekli maaşlarına zam yapılacağı söylendi. Bu sayede emeklilerin maaşlarında ve asgari geçim indirimlerinde artış görülecek. Memurlar ve memur emeklileri temmuz sonunda aile yardımı alırken, emekli vatandaşlar da bu fırsata sahip olacak.

Bu heyecanlı haberi alan emekliler geçim sıkıntılarının hafifleyeceğini düşünüyor. Kamu personelleri ve memurların temmuz sonunda alacakları bu kazanç emekliye ek gelir müjdesi de veriyor. Emeklilerin elde edeceği maaş artışı ile iki çocuğu olan bir emekli yurttaş, 495 TL’lik bir ek gelir alabilecek.

Emeklilere Ek Gelir Müjdesi Verildi

Ekim ayı sonuna doğru emekliye ek gelir imkânı veren bir haber gündeme geldi. Bu habere göre, kamu personellerinin maaşlarında ve minimum indirim tutarlarında artış sağlanacak. Her yıl yaşanan bu geçim indirimi tutarında en az yüzde 3 oranında artış bekleniyor. TÜİK’in enflasyon verilerine göre ise bu oranın günümüzde yüzde 7.66’ya yükseleceği belirtildi. Bununla birlikte AGİ (asgari geçim indirimi) kapsamında yapılan eş yardımı 377 TL iken bu miktar 406 TL’ye yükseltildi.

Çocuk yardımı konusunda ise durumlar şöyle; 0-6 yaş grubundaki çocuklara 83 TL verilirken bu miktar 89 TL’ye çıkarıldı. 6 yaş üzeri çocuklar için yardım tutarı 41 TL iken, bu tutarın 45 TL’ye yükseltildiği söylendi. Eşi çalışmayan ve 6 yaş üzeri çocuğu olan kamu personeli ve emeklilere ek gelir 459 TL yerine 495 TL aile yardımı şeklinde ödenecek. Eş için AGİ kapsamında 375 TL ödeme yapılırken, mayıs ayı zam oranlarıyla bu tutar 388 TL’ye, güncel zam oranlarıyla da 406 TL’ye yükseldi.

emeklilere-ek-gelir-firsati-kapida-aylik-495-tl-ek-gelir-alabileceksiniz-1

Emekli Olan Vatandaşlar Aylık Ek Kazanç Elde Edebilecek

Özellikle emekli vatandaşların gözü bu emekli zammına takıldı. Onlar, emeklilere ek gelir fırsatı sağlayan bu zamlarla aylık enflasyon oranlarını dikkatle takip ediyor. Son 4 aylık enflasyon verilerine göre de bu zammın sinyali zaten veriliyor. Emeklilerin maaşlarına istedikleri bu artış talebi için konfederasyonlar toplu protokol gününü bekliyor. O gün alınacak karara göre taleplerini elde ederek toplantıyı sonuçlandırmak istiyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@