Emeklilere Karşılıksız Para! Süre Sınırı Varken Başvuruyu Kaçırmayın!

Emeklilere Karşılıksız Para! Süre Sınırı Varken Başvuruyu Kaçırmayın! Duyuru Akşam yapıldı. İşte detaylar ...

Ekonomi 24.11.2021 - 22:19 24.11.2021 - 22:19 Vural Pars

Emeklilere karşılıksız, geri ödeme olmadan para yatırılacak! Başvuru süreleri ise kısıtlı olacak.

Emeklilerimiz için son günlerde yapılan kampanyalar sınır tanımıyor. Yıl sonu gelirken emekli maaşlarına zam bekleyen emekliler, güzel bir haberle karşılaştı. Maaş zammı gelmeden önce ek ödeme müjdesi gündeme geldi. Buna göre birçok banka emeklileri kendi müşterisi yapmak için çalışmalara hız verdi. Bu bankalar arasında Kuveyt Türk, SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklileri ile dul-yetim aylığı alanlar için ek ödeme fırsatını duyurdu. Emekli maaşını bankaya taşıyanlar ve de üç sene kalma sözü verenler kişiler, bu imkandan yararlanabilecek. Banka, resmi bir açıklama yaparak, emeklilere promosyon ödemeleri hakkında detay bilgileri paylaştı.

KUVEYT TÜRK BANKASI’NDAN EMEKLİ PROMOSYONLARI

Kuveyt Türk Bankası, emekliler için resmi internet sitesi üzerinden önemli bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı emeklisi için promosyon ödeme uygulamalarında güncellemeye gitti. Yapılan resmi açıklamada, emekli maaşını taşıyan emekliler ya da ilk emekli maaşını bankadan almak isteyen ve bunun için başvuru yapan emekliler, 1500 TL’ye varan maaş sınırı durumunda 750 TL; 1.500 TL ila 2.500 TL arasında maaş alan kişiler için de 875 TL; 2.500 TL ve de üzeri emekli maaş alan kişilere 1.000 TL promosyon ödemesi yapılacağı detayları ile duyuruldu.

ee43-4

EMEKLİ PROMOSYON ŞARTLARI

Kuveyt Türk tarafından yapılan açıklama bazı şartları da içermektedir. Bunun için emekli promosyonu almak isteyenler maaş ödemelerini 3 sene boyunca bankadan alması gerekli olacaktır. Banka, bu şart dışında başka bir ek şarta gerek duyulmadığını da duyurdu. Kısacası emekli vatandaşların promosyon ödemelerini alabilmeleri için emekli maaşlarını taşımaları ve buna dair sözleşme imzalamaları gereklidir. Emekliye ek ödeme olarak verilen bu imkandan bütün emekliler yararlanabiliyor.

YENİ EMEKLİLER DE ALABİLECEK

Önceki süreçlerde emekli olan vatandaşlar için uygulanan promosyon ödemesi yapılırken, yeni emekli olacaklar da bu promosyonu alabilmektedir. Yeni emekli olacakların promosyon ödemeleri ise ilk emekli maaşlarının banka hesaplarına yatmasının ardından banka hesaplarına yatırılıyor. Emekliler, promosyon ödemesi aldıktan sonra ise daha cazip bir teklifle karşılaşmaları cayma hakkına sahip olabiliyor. Ancak alınan promosyon ödemelerinin iade edilmesi gereklidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@