Emeklilere Müjde! 100.000 TL’ye Kadar Anında Kredi Kullanma Fırsatı! İşte Faizsiz ve Düşük Faizli Kredi Müjdesi

Pandemi sürecinde finansal olarak en çok sarsılan kesimlerden biri de emekli vatandaşlar grubu.  Çoğu vatandaş bu süreçte ekonomik olarak çektikleri zorlukları ihtiyaç kredileri kullanarak giderdiler.

Ekonomi 21.06.2021 - 10:05 21.06.2021 - 10:05 Berkay Keskin

Kredi kullanmak isteyen emekli vatandaşlarımızsa ilk olarak kredinin faiz oranına bakmakta. Faiz oranı ne kadar düşük olursa aylık taksitler ve geri ödenen rakamda o kadar düşük oluyor. Emekli vatandaşlarımız içinse kendilerine uygun krediyi bulmak her zaman kolay olmuyor. Ancak bankalar tarafından gerçekleştirilen yeni faiz düzenlemeleri ile birlikte emekli vatandaşlar da sonunda aradıkları uygun ödeme koşullarına sahip kredilere ulaşabilecekler. Emeklinin başında dolanan kara bulutları dağıtacak olan düşük faiz oranlarına sahip krediler hakkındaki bilgileri sizler için bir araya getirdik.

GARANTİ BANKASI

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Garanti Bankası özel fırsatlar sunuyor. Ülke çapında bankanın yüz binlerce emekli müşterisi bulunuyor. Garanti Bankası tarafından emekli vatandaşlara özel olarak düzenlenen ihtiyaç kredisiyle acil nakit ihtiyacı olan vatandaşların sorunlarına mümkün olan en kısa sürede çözüm üretmeyi hedefliyor. Emekli vatandaşlar için tasarlanan bu ihtiyaç kredisi kampanyasına herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan Garanti Bankası mobil uygulaması veya bireysel internet bankacılığı şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirler. Anında hesabınıza yatacak olan paranız ile en kısa sürede ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Başvurunuz esnasında istenecek şahsınıza ait olan Kredi Kayıt Bürosu risk raporunuzu da Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şubesi üzerinden temin edebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI ÖDEME PLANI

Garanti Bankası’ndan 12 ay vadeli şekilde 10.000 Türk lirası ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bir emekli vatandaşın ödeyeceği faiz oranı yüzde 1,69 olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda aylık ödenecek olan tutar 947,22 TL’ye tekabül etmektedir. Bahsi geçen ihtiyaç kredisi kullanımı halinde 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Vergiler ve sigorta ücretlerinin toplam maliyeti 212,5 TL’dir. Toplam geriye ödenecek olan kredi tutarı ise 11.419,16 TL.

GARANTİ BANKASI EMEKLİ VATANDAŞLARA ÖZEL KREDİ BAŞVURU SÜRECİ 

Kredi başvurusu kapsamında bazı müşterilerin bireysel olarak şubeye gitmeleri gerekmektedir. İhtiyaç kredisi başvuru yapan müşterilerden maaş bordrosu, gelir bildirisi, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan gelire dair yazı talep edilebilmektedir. İhtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen emekli vatandaşların kredilerinin onaylanıp onaylanmayacağı kredi notlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında belirtilen faiz oranı düşük risk grubunda bulunan kredi notu yüksek emekli vatandaşlar için geçerlidir. Kredi kullanılacak tarih, müşterinin kredi notu ve risk oranına göre faiz oranı değişkenlik gösterebilmektedir. 

Bu kredi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların emekli maaşlarını Garanti Bankasından alıyor olmaları gerekmektedir. Bu kredi kampanyasından faydalanan emekliler kredi borçlarını geri ödemeden önce maaşlarını başka bir finans kuruluşu veya bankaya aktaramazlar. 

KAMU BANKASINDAN EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Maaşlarını Halkbank’tan alan emeklilere özel banka aylık yüzde 1,58 oranlarıyla kredi desteği sunuyor. Uygun ödeme seçeneği sunan bankanın üst limiti ise 100 bin Türk lirası. Vade süresi ise 36 ay. 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ÖDEME PLANI

Bankadan 100 bin Türk lirası kredi alan emekli vatandaşlarımızın aylık taksitleri 3 bin 858 lira. Vade sonunda toplam geri ödemeleri ise 138 bin 890 liraya denk geliyor. Banka emekli vatandaşlarımıza özel sunduğu bu kredi de hiçbir şekilde tahsis ücreti ya da dosya masrafı talep etmiyor. 

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU

Maaşını bankadan alan emeklilerimiz şubeye gitmeleri gerekmiyorken, diğer vatandaşlarımızın bizzat şubeden başvuru yapması gerekmektedir. Mutlu Emekli İhtiyaç kredisi kapsamında banka vatandaşlarımızın gelir belgesi, kimlik belgesi, güncel fatura (son üç aya ait) ve ikametgâh talep etmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@