Emeklilere Nisan ayı için geçerli olacak şekilde 2000 TL ödeme yapılacak. Üstelik yalnızca emekli değil, eğer sayacağımız gruplar içerisinde bulunuyorsanız size de ikramiye parası verilecek. Milyonlarca vatandaş bu ay toplu bir şekilde ödemesini alacak. İŞte ödemenin yapılacağı tarih...

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Emekliler, düzenli olarak aldıkları maaşın yanı sıra promosyon ve ikramiye fırsatlarıyla da karşı karşıya. Ramazan Bayramı ikramiye ödemesine ilişkin detaylar paylaşıldı. Peki kaç milyon emekli bundan faydalanacak? İşte bakanlıktan gelen açıklama sonrasında ikramiye ödeme tarihleri...

İkramiye Ne Zaman Ödenecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu açıklamada Nisan ayını göstererek "2023 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi bayram öncesi, Nisan ayı içinde ödenecektir. Kurban Bayramı ikramiyesi ise yine bayram öncesi haziran ayı içinde ödenecektir" demişti. Bu açıklamanın yanı sıra SSK ve Bağ-Kurlular için farklı tarihlerde ikramiye ödemeleri hesaba yatırılabilir. Bunun yanı sıra maaşlar da emekli tahsis numaranızın son rakamı ile bağlantılı şekilde ödenecek. 1100 TL'den 2000 TL'ye çıkan bayram ikramiyesini, milyonlarca vatandaş bekliyor.

Ramazan Bayramı İkramiyesini Kimler Alabilir?

Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi yalnızca emeklilere ödenmemektedir. Emeklilerle birlikte aşağıdaki gruplardan birine mensup olan vatandaşlarımıza da 2000 TL olarak ödenecektir:

Şehit yakını ve gaziler
Vazife ve harp malullüğü aylığı alanlar (er veya erbaş)
Ölüm aylığı alanlar
Şeref aylığı alanlar
Geçici köy korucuları
Terör saldırısı sonrası zarar görmüş ve aylık bağlanan siviller
Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri
Milli şampiyon sporcular