Milyonlarca vatandaşın gözü hem Ramazan Bayramı'nda hem de emekliye ödenecek bayram ikramiyesinde. 1100 TL'lik ikramiyeye yüksek bir zam bekleniyor. Hükümet ise bu konuda bir açıklama yaptı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan ikramiye zam miktarı için ne söyledi?

Ramazan Bayramı geldi çattı, emekliler alacağı ikramiye miktarını merak etmeye çoktan başladı. Bir süredir de yetkililerden konuyla ilgili açıklama beklemekteydi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil olmak üzere henüz bayram ikramiyelerinin miktarlarına ilişkin net bir ifadede bulunmadı. Fakat henüz zam için süre sona ermiş değil. Ramazan Bayramı'ndan önceki süreçte kaç TL ikramiye ödeneceği bir kez daha istişare edilebilir. Kulislerde ise bambaşka bir iddia dolaşıyor.

Emekliye Ramazan'da 2000 TL İkramiye!

Eğer emekli bayram ikramiyesine yeni bir zam gelirse, kulislerde dolanan iddialar doğrultusunda Ramazan'da 2000 TL ve Kurban Bayramı'nda da 2000 TL emekliye ödeme yapılması planlanıyor olabilir. Bu sayede yeni emekli ikramiye zammı da üç aşağı beş yukarı ortaya çıkacaktır. Milyonlarca emeklinin sorduğu bu soruya istinaden yüksek oranda artış bizleri bekliyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en kısa sürede bu iddialara bir netlik kazandıracağı tahmin edilmekte.

Hükümet Staj ve Çıraklık Sigorta Mağdurlarını Unutmadı! Seçim Öncesi Yasayla Güvence Altına Alınacak! Hükümet Staj ve Çıraklık Sigorta Mağdurlarını Unutmadı! Seçim Öncesi Yasayla Güvence Altına Alınacak!

Geçen Yıl Zamlanmamıştı

Öte yandan emekli bayram ikramiyesinin geçen yıl zamlanmadan aynı oranda verildiği biliniyor. Bu yıl ise seçiimlerden önce çok daha farklı bir adım atılabilir. SGK'lı emeklilerin gözü kulağı bu haberde.