Emeklilere Temmuz'da Zam Emeklilikte Yaşa Takılan EYT'liler Fırsat doğdu!

Emeklilere ve Emeklilikte Yaşa takılanlara müjdeli haber. EYT'lilere güzel haber geliyor. Pandemi döneminde en çok çilen çeken EYT'liler ne iş bulabiliyor ne emekli olabiliyordu.

Ekonomi 15.05.2021 - 16:11 15.05.2021 - 16:11 Berkay Keskin

Emeklilere ve EYT'lilere müjdeli haber geliyor. Emekliler ve EYT'liler gün içerisinde büyük müjdeler aldı. Emeklilerin maaşı artarken, EYT'lilere gün doğdu!

Emekliler yüzde 5.50 zammı cebine koydu!

Emekliler Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yüksek miktarda zammı cebine koydu. Daha Mayıs ve Haziran ayı enflasyon rakamları gelmeden Emekliler 5.50 oranında zammı cebine koydu. Buna göre en düşük Emekli maaşı 2021 ve en düşük memur emekli maaşı belli oldu!

En düşük 1900 TL ile 3200 TL!

En düşük emekli maaşı Temmuz 2021'de 1900 TL oldu.

Normal Emekli maaşı 2400 TL oldu!

Memur emekli maaşı en düşük 3200 TL yükseldi.

Emekliler Temmuz ayında şimdiden 200 TL ile 400 TL arasında zammı Mayıs ve Haziran ayı gelmeden cebine koydu. Mayıs ve Haziran ayı enflasyon oranlarıyla zammın daha da artması bekleniyor.

Kapanma EYT'liyi vurdu!

Hem yasak olduğu için evden çıkamayan EYT'liler, saten geçinemiyordu ancak Emeklilikte Yaşa Takılanlar ne çalışabiliyorlar ne iş alabiliyorlar. 

İş aramaya veya İŞKUR gittiğinde yaşları nedeniyle iş de bulamayan ancak prim günü dolduğu nedeniyle maaş alamayan EYT'liler kriz fırsata dönüyor. Seçime az bir süre kala daha önce verilen EYT sözü yerine getirilecek.

İleri yaşları nedeniyle kamuda ve özel sektörde iş bulamayan ve yaşları Emekliliğe yetmeyen EYT'liler için Tam kapanma biter bitmez dev bir adım atılacağı öğrenildi. Erdoğan, Tam Kapanma bittiği gün EYT'lilere büyük bir müjde vereceği öğrenildi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar imkansız gibi görülen EYT yasası Pandemi nedeniyle hızlı çıkacak gibi görünüyor.

EYT'lilerle ilgili bu ay içerisinde dev bir adım atılacağı Emeklilikte Yaşa Takılanlara duyuralım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@