Emeklilerin Beklediği 400.000 TL Kredi Haberi, Devlet Destekli Onay Alarak Başladı, Kefilsiz, belgesiz, anında on

Emeklilere Müjde!: Emekliler de artık bankalara 400 bin TL'ye kadar kredi başvurusu yapabilecek. Emekliye borçlarını ödeme fırsatı doğuyor.

Ekonomi 28.09.2021 - 20:37 28.09.2021 - 20:37 Vural Pars

Emeklilere Müjde!: Emekliler de artık bankalara 400 bin TL'ye kadar kredi başvurusu yapabilecek. Emekliye borçlarını ödeme fırsatı doğuyor.

 Emeklilere sunulan yeni kredi çekme hakkı ile vatandaşın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesinin önü açılmış durumda.  Yeni yasaya göre emekliler maaşını aldığı bankadan 400 bin liraya kadar kredi çekme hakkına sahip. Kişi o bankadan maaş almasa dahi başvuru yapabilecek. Ancak maaşını aldığı veya alacağı bankalarla anlaşma yapmak emekliler için daha avantajlı hale geliyor.

 Ziraat Bankası da bu bankalar arasında

 Ziraat Bankası, maaşını Ziraat Bankası'ndan alan emeklilere 400 bin TL'ye kadar kredi veriyor. Bu şekilde Kredi alan emekliler diğer kartlara olan borcunu kapatabilir ve tek kartı ödeme yapmaya devam edebilir. Kredi notu düşük olan emeklilerde maaşını Ziraat Bankası'ndan alıyorsa yine bu Kredi fırsatından yararlanabilir. Ziraat Bankası kredi çeken emeklilere 90 gün erteleme Hakkı da veriyor. Aynı zamanda işlemlerde 24 ay vadeli.

 Denizbank’tan 400 bin TL'ye Varan kredi

 Denizbank’ta emekliye seçenek sunan bankalar arasında. Denizbank emeklilere 100.000 TL'ye Varan ihtiyaç kredisi sunarken, ipotek karşılığında bu miktar 400 bin TL'ye kadar çıkıyor. Aynı zamanda kişinin maaşını Denizbank üzerinden alması da önemli. 3 ay ertelemeli ve 24 ay vade üzerinden işlem yapılacak.

Devlet bankası Halkbank emekli kredisi veriyor

 Devlet bünyesinde bulunan Halkbank da emeklilere 400 bin TL'ye kadar kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Yine aynı diğer bankalar gibi emeklinin maaşını Halkbank üzerinden alması önemli. Kişiler 90 gün ertelemeli ve 24 ay vadeli kredilerden Halkbank Bankası ile de faydalanabilecek.

emeklilerin-bekledigi-400000-tl-kredi-haberi-devlet-destekli-onay-alarak-basladi-kefilsiz-belges1

 Emekli alacağı 400 bin TL'ye kadar olan kredileri ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve zorlanmadan ödemelerini yapabilecek. Emekliye açılan kredi fırsatları Ziraat Denizbank ve Halkbank aracılığıyla yapılıyor.

Kişinin kredi notu önemli olmamakla beraber tek yapması gereken emekli maaşını aldığı bankaya başvuruda bulunmak. Her banka farklı şartlar altında emekliye kredi verecek. Halkbank ve Ziraat Bankası emekliye direk 400.000 TL'ye kadar kredi verirken Denizbank ise 100.000 TL ve üzeri için ipotek şartı arıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@