Emeklilerin Tüm Borçları Siliniyor! Akbank'tan Emeklilere Büyük Müjde

Akbank emeklilere borç kapatma kredisini sunuyor. Son yıllarda yaşanan zorlu pandemi süreci ve meydana gelen sorunlar sebebiyle kredi alamayan emeklilere Akbank destek kampanyasını duyurdu.

Ekonomi 18.08.2021 - 19:41 18.08.2021 - 19:42 Berkay Keskin

Borç kapama kredisi başvurusunda bulunarak borçlarınızı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Peki nasıl başvuru yapılır? Kredi özellikleri neler? Detaylar haberimizde sizlerle...

Akbank emeklilere borç kapatma kredisi vereceğini duyurdu! Özellikle son yıllarda borçları sebebiyle sıkıntı yaşayan emekli vatandaşlarımıza destek kredisi sunan Akbank, müşterilerin dikkatini çekti. Bankadan istediğiniz zaman kredi başvurusunda bulunarak bütün bankalarda bulunan borçlarınızı tek bir bankada toplayabileceksiniz. Akbank emekli kredisi olarak verilen bu kredi türünde bankanın aradığı bazı koşullar bulunuyor.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Koşulları

Akbank emekli kredisi olarak müşterilere verilen bu kredilerde bankanın talep ettiği bazı koşullar mevcut. Kredi notu düşük olan ve emekli olan vatandaşlar bu borç kapatma kredilerinden faydalanabiliyor. Borç kapatma kredilerinde istenen en önemli koşullardan bir tanesi emekli maaşınızı Akbank üzerinden alıyor olmanız ya da bu bankaya maaş taşıma işlemi yapmanız. Eğer emekli maaşınız bu bankada değilse, bütün borçlarınız hesaplanır ancak kredi başvurusunda bulunamazsınız. Ancak kredi alırken maaşınızı bu bankaya taahhüt etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde bütün borçlarınızı kapatmanıza imkan tanınır.

Akbank'tan Emeklilere 65.000 TL'ye Varan Kredi Fırsatı 

Akbank emekli kredisi olarak sunulan bu kredinin tutarı 65.000 TL olarak belirlenmiştir. Banka emekli maaşını kendi bankasından alan vatandaşlara uygun faiz oranları ve 60 ay vade fırsatı sunarak emekli kredisi veriyor. Kredinin vade süresi 60 ay olarak uygulanmaktadır. Emekli kredisi alırken bütün kredi ve kredi kartı borçlarınız hesaplanmaktadır. 

Banka tüm borçlarınızı kapatacaktır. Bu hususta sizin banka borcunuzun bulunduğu bankalara müracaat ederek kapatma tutarlarını öğrenmeniz gerekiyor. Akbank kredi başvurusunda bulunarak, krediniz onaylanırsa bu borçlar bankalara IBAN numarası ile iletilecektir. Akbank emekli kredisi başvurusunda bulunacak olan müşteriler 70 yaşına kadar bu krediye başvurabilecekler. Vatandaşlar krediye yönelik ayrıntıları merakla araştırıyor.

Akbank Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak borcunuzun Akbank bankasında olması gerekmektedir. Eğer emekli maaşınız bu bankada değilse ve kendi bankanızda da kredi yüzünden blokeli durumda ise yine de Akbank emekli kredisinden faydalanabilirsiniz. Bunun için bankaya müracaat ederek ilk olarak kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bankadan kredi başvurusu gerçekleştirdikten sonra eğer onay alırsanız Akbank borcunuz bulunan ve bloke kaldırılması için kredi ödemesinde bulunacaktır.

Eğer maaşınız bankanızdaki bloke kaldırılırsa da bu işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilir ve maaşınızı taşıyabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa PTT aracılığıyla e-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. PTT'den alınan e-Devlet şifresi ile Maaş Banka Değişikliği kısmından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hala blokeli ise KMH hesabı ya da emekli promosyonu bulunduğu içindir. Bu emekli promosyonunu aldıysanız ve maaşınızı taşıma işlemini gerçekleştiremiyorsanız bu parayı geri ödemeniz gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@