Emeklilerin dört gözle beklediği haberler hafta başında yürürlükte olacak. Emekli olan vatandaşlara bankalardan sevindiren 2 müjde geldi. Emekli maaşını aynı bankadan alan emekliler emekli promosyonuna da hak kazanıyor. Acil ihtiyaçlarınız için gerekli olan nakit avans verilecek. Kredi dışında bankalar ilgili kişilere nakit imkânı da sunuyor. Nakit ihtiyacı hisseden emeklilere, ihtiyaçlarında kullanmak üzere nakit avans emeklilerin hesaplarına artı olarak yatacak. Emekli olalar, bu ödemelerden faydalanabilmeleri için ilgili bankadan emekli maaşı almaları yeterli olacak. Kredi için emeklinin kredi notu ve sicili dikkate alınacak. Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ortaklığında başlayan kampanyayı, özel bankalarda da yapmaya başladı.

Bankalardan Emekliye 2 Müjdeli Haber 

Emekli maaşı hangi bankadan alınırsa alınsın, herhangi bir bankaya 3 yıl geçerli maaş taşıma sözü verildiğinde, SGK üzerinden verilen ve geri ödemesiz olan emekli promosyonlarından faydalanabilirsiniz. Verilecek olan emekli promosyonları alınan maaşlara göre şekilleniyor. Emekli maaşı 1500 TL olan kişilere 500 TL promosyon verilirken, 1500 TL ile 2500 TL olan emekli maaşlarına 625 TL promosyon verilecek.
2500 TL üzerinde maaş alan emeklilere ise 750 TL tutarında promosyon verilirken, emekli promosyonlarında özel bankalar daha fazla tutarda promosyon vermektedir. Yapı Kredi Bankası 1750 TL verirken, İşbank 1250 TL tutarında, QNB Finansbank 1500 TL ve Garanti Bankası ise 1000 TL tutarında emekli promosyonu imkanı sunuyor.

eee132111-6

Emekliye Avans İmkânı

Emeklilere verilen bir diğer müjde ise avans limitleri ile ilgili olmaktadır. Emekli maaşı alınan banka şubesi ya da internet bankacılığı üzerinden nakit avans başvurusu yapılabilir. Başvuru yapıldığında artı para olarak emekli maaşların alındığı hesaba aktarılıyor.
Emekli maaşını aldığınız banka önceleri maaşınızın yarısı kadar imkân sunarken, şimdi acil ihtiyaçlar için kullanacağınız 15000 TL ye kadar avans limiti sunuyor. Avans limitlerine başvuru yaptıktan sonra hesaplara aktarılacak. Aktarılan avansı istediniz zaman kullanabilirsiniz.