Emeklinin ek ödeme ve maaş zammı ihtiyacı sürüyor. 11 bin TL ay sonu emeklinin hesabına yatacak. Öte yandan hem hükümetten hem de bankalardan konuyla ilgili çeşitli duyurular gelmekte. Şimdi ise emekliye yapılacak ödemelere dair detaylar belli oldu.

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!

Emekli maaşı 7.500 TL veya daha fazla olan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve EYT emeklileri için ek finansal destek sunuluyor. Birçok banka, emeklilere özel promosyonlarla maaşlarını kendi nezdinde toplamaya çalışıyor. Emeklilerin en avantajlı teklifi seçmek için farklı bankaların promosyonlarını karşılaştırmaları önerilir.

11 Bin TL Promosyon Fırsatı!

Özellikle dikkat çeken bir kampanya, Türkiye İş Bankası tarafından sunuluyor. Emeklilere özel olarak hazırlanan bu kampanya, 11.000 TL'lik cazip bir promosyon teklif ediyor. Ancak bu tekliften yararlanmak isteyen emeklilerin maaşlarını 30 Ekim 2023 tarihine kadar İş Bankası'na taşımaları gerekiyor.

Emekli Nakit Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası'nın nakit promosyon başvurularından faydalanmayı düşünüyorsanız yapmanız gerekenler basittir. Öncelikli olarak mobil uygulama üzerinden gerekli yönergeleri izleyerek işlem tamamlayabiliyorsunuz. Şubeye giderek yüz yüze görüşme gerçekleştirebilir ve ay sonuna kadar ödemenizi alabilirsiniz. Nakit promosyonlar için bu ay işlem sağlanması öneriliyor. Başvurunun erken olup olmaması ödemenizi alacağınız tarihe etki etmektedir.

Öte yandan emeklilerin beklentileri promosyonun önümüzdeki aydan itibaren artacağı yönünde. Ancak bu konuda kesin bir açıklama bulunmuyor. Dolayısıyla, eğer promosyon ödemesi alma planınız var ise sizlere en yüksek ve ideal teklif yapan banka ile anlaşma sağlayabilirsiniz. İş Bankası da bu bankalar arasında yerini aldı. Özel bankaların kamu bankalarına göre daha fazla destek sağladığını da ekleyelim. Yine de promosyon miktarı değil de kredi olarak da düşünecek olursak, emekliye düşük faizli kredi veren kamu bankaları da promosyon anlaşması için uygundur.