Emekliye 1000 TL ek ödeme! SSK, SGK, Bağ-Kur emeklisi için süreç başladı! Başvuru yapana 3 gün içinde ödenecek!

TC kimlik no ile başvuru yapan emekliye 1000 TL ek ödeme yatacak. Emekli vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda 3 gün içinde ödeme alma hakkına sahip olacak.

Ekonomi 02.11.2021 - 11:17 02.11.2021 - 11:17 Volkan Arık

Emekliye 1000 TL ek ödeme! SSK, SGK, Bağ-Kur emeklisi için süreç başladı! Başvuru yapana 3 gün içinde ödenecek! Bankaların Emekliye promosyon ödemesi süreci devam ediyor. Başvuru yapan emekliler seçtikleri bankadan maaşlarına göre promosyon ödemesi alma şansına sahip oluyor. Emekliye ek ödeme olarak verilen banka promosyonu ödemelerinde Başvuru için tek bir kurtul aranıyor. O da emekli maaşınızı bankaya taşımak ve 3 yıl boyunca kalma taahhüdü vermek. Bankalar kendi belirledikleri politikalara göre farklı tutarlarda ödeme yapıyor. Bazı bankalar ise yakınını geçiren emeklilere daha yüksek promosyon ödemesi verirken Ek fatura ödeme talimatı vermek de promosyon ödemesi ne arttırıyor.

Milyonlarca emekli vatandaş yıl sonunda yapılacak zamları büyük bir heyecanla beklerken aynı zamanda banka promosyon süreci de devam ediyor. Emekli vatandaşlara 3 yılda bir ödenen banka promosyonu için birçok farklı bankada kampanya bulunuyor. Emekli maaşına göre verilen promosyon ödemeleri de aynı zamanda fatura ödeme talimatı vermek ya da bir yakınınızı tercih ettiğiniz bankaya götürmek promosyon ödemesinin artmasına neden oluyor. Emekliye banka promosyonu için tek bir şart bulunuyor. O da Seçtiğiniz bankaya maaşınızı taşımak ve 3 yıl boyunca bankada kalma taahhüdü vermek. Emekliye banka promosyonu veren bankalar ve promosyon tutarları haberimizde…

emekliye-1000-tl-ek-odeme-ssk-sgk-bag-kur-emeklisi-icin-surec-basladi-basvuru-yapana-3-gun-icind-1

EMEKLİ PROMOSYONU NASIL ALINIR?

Emekliye promosyon ödemesi 2018 yılından bu yana bankalar tarafından 3 yılda bir olarak yapılıyor. Promosyon ödemesi alabilmek için emekli maaşınızı Seçtiğiniz bankaya taşımak ve ardından da bankada kalmak için 3 yıllık sözleşme imzalamak gerekiyor. Taahhüt veren emeklilerin hesabına maaşlarına göre promosyon tutarı 3 gün içerisinde yatırılıyor. Daha sonra başka bir bankanın teklifinin daha cazip gelmesi durumunda promosyon tutarını geri iade ederek sözleşmeyi bozmak mümkün.

emekliye-1000-tl-ek-odeme-ssk-sgk-bag-kur-emeklisi-icin-surec-basladi-basvuru-yapana-3-gun-icind-2

2021 EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Emekliye promosyon ödemesinde 2021 yılında bankaların farklı teklifleri bulunuyor. Birçok banka maaşa göre ödeme yaparken şu anda en yüksek ödeme Yapı Kredi ve Akbank tarafından yapılıyor. Yapı Kredi ve Akbank 2500 TL ve üstü emekli maaşı alan vatandaşlara 1750 TL promosyon ödemesi veriyor. Bunun yanında diğer bankaların promosyon ücretleri 500 TL ile 1200 TL arasında değişiyor. Garanti Bankası'nın ise emeklilere özel farklı bir kampanyası daha bulunuyor. 1500 TL promosyon ücreti ödeyen Garanti Bankası aynı zamanda yakınını getiren ya da arkadaşını getiren emeklilere de kişi başına 150 TL Ek ödeme yapıyor.

emekliye-1000-tl-ek-odeme-ssk-sgk-bag-kur-emeklisi-icin-surec-basladi-basvuru-yapana-3-gun-icind-3

EMEKLİ PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Emekli promosyon başvurusu yapmak isteyenler e-devlet üzerinden ya da bankaların şubelerine bizzat giderek başvuru yapabiliyor. Başvuru işlemleri hızlı tamamlanırken ödemeler ise 3 gün içerisinde yeni açtığınız banka hesabına yatıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@