Emekliye 1000 TL zam geliyor! Nihayet beklenen oldu, zam tarihi açıklandı! Milyonların maaşı artacak, işte yeni maaşlar

Emekliye son dakika zam haberi bu sabah Müjde ile geldi. Milyonlarca emeklinin beklediği karar nihayet alındı ve zamlı maaşları hesaplara geçiyor.

Ekonomi 21.10.2021 - 08:50 21.10.2021 - 08:50 Volkan Arık

Emekliye 1000 TL zam geliyor! Nihayet beklenen oldu, zam tarihi açıklandı! Milyonların maaşı artacak, zamlı maaşlar hemen yatacak! Milyonlarca emekli son dakika zam haberlerini yakından takip etmeye devam ediyor. Özellikle memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge zammı ile ilgili bu sabah yeni son dakika gelişmeleri yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da onay verdiği 3600 ek gösterge konusunda tarihi gün bugün oldu. Peki 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? ek gösterge hangi meslek gruplarını etkileyecek? Emekliye kaç TL zam gelecek?

Milyonlarca emekli ve memur 3600 ek gösterge son dakika gelişmelerini yakından takip ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuda açıklama yapmış ve 3600 ek gösterge konusunda söz verdiklerini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamanın ardından memur ve memur emeklisi konu hakkında araştırmalarına hız verdi. Öncelikle 4 meslek grubunu yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge konusu daha sonrasında bütün meslek gruplarının yayılabilir. Peki 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge kimleri ilgilendiriyor? 3600 ek gösterge zammı kaç TL olacak?

emekliye-1000-tl-zam-geliyor-nihayet-beklenen-oldu-zam-tarihi-aciklandi-milyonlarin-maasi-artaca-3

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Memur ve memur emeklisi için kritik önem taşıyan 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada yeşil ışık yakmıştı. Vedat Bilgin son açıklamasında ise 3600 ek gösterge çalışmalarında kapsamını daha geniş tutulduğunu belirtti. Çalışmaların sona ermesi ile beraber hem kapsamın belli olacağının hem de statüye göre mi yoksa eğitim durumuna göre mi 3600 ek gösterge zammı yapılacağının netleşeceğini söyledi. Hükümet 3600 ek gösterge planlanması ve yol haritasının çıkarılması için yeni bir komisyon kurdu. Komisyon çalışmalarına başlarken yıl sonunda bu konunun tamamen netlik kazanması bekleniyor.

emekliye-1000-tl-zam-geliyor-nihayet-beklenen-oldu-zam-tarihi-aciklandi-milyonlarin-maasi-artaca-2

3600 EK GÖSTERGE ZAMMI KAÇ TL OLACAK?

En çok merak edilen konulardan biri ise 3600 ek gösterge zammı kaç TL olacak ne kadar olacak sorusunun yanıtı oldu. Memur ve memur emeklisi için kritik önem taşıyan 3600 ek gösterge yasasının kabul edilmesi durumunda emekli maaşlarına en az 1000 TL zam gelecek nokta bunun yanında memurların aldığı Maaşlar da duruma göre etkilenecek. Aynı zamanda memurların emekli primi de artacak. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile beraber emekli prim ödemelerine en az 32 bin TL zam gelmesi bekleniyor. 3600 ek gösterge düzenlemesinde uygulanacak olan zam memurların ya da memur emeklilerinin hizmet süresine göre farklılık gösterecek.

emekliye-1000-tl-zam-geliyor-nihayet-beklenen-oldu-zam-tarihi-aciklandi-milyonlarin-maasi-artaca-1

3600 EK GÖSTERGE ZAMMI HANGİ MESLEK GRUPLARINI KAPSIYOR?

3600 ek gösterge zammı özellikle göstergeleri düşük olan 4 meslek grubunu yakından ilgilendiriyor. Bu meslek grupları ise polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri oldu. Ancak memur sendikaları farklı meslek gruplarının da 3600 ek gösterge kapsamına alınması için talepte bulunuyor. Komisyon tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 3600 ek gösterge düzenlemesinin kapsamı daha net şekilde ortaya çıkacak. Komisyon çalışmalarını tamamladıktan sonra konu meclise taşınacak ve kabul edilmesi durumunda memur ve memur emeklisi adeta İhya olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@