Emekli vatandaşlarımıza yönelik yeni bir son dakika haberi duyuruldu. Emekliler için ihtiyaç halinde 1500 TL’ye varan ek ödeme yapılabileceği haberi şartları sağlayan kişiler için açıklandı. Şartları sağlayan emekliler anında bu ödemeden yararlanabileceklerdir.

 Kredi destek kampanyasından faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar için belirli şartlar sunulmaktadır. Şartların sağlanması halinde bankalar yüksek limitli kredi imkânı sağlamanın yanı sıra 1500 TL ek ödeme desteği de sunmaktadır. Bu ödeme emekli maaşı hesapları üzerinden verilmektedir ve istenilen zaman diliminde ATM’ler aracılığı ile elde edilebilmektedir.

 İhtiyaç Kredisi Kampanyasından Nasıl Yararlanılır?

 Ek ödeme desteğinden özel ve kamu bankaları aracılığıyla faydalanılabilmektedir. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan bu son dakika kampanyasını diğer özel bankalar da sunmaktadır. Özel bankalar ile kampanyadan faydalanacak olanlar bankaların internet bankacılığı hizmeti ile başvuru yapabilmektedir ya da kredi mevduat hesabı da oluşturabilmektedirler.

 Emekli olan vatandaşlara sağlanan hizmet neticesinde alınan 1500 TL ek ödeme, kampanyadan yararlanacak kişiler tarafından 12 ay vade ve aylık taksit gibi seçeneklerle geri ödenebilmektedir. Ödemelerin düzenli yapılmasının sonucu olarak banka tarafından vatandaşlara iki üç ay gibi kısa bir süre sonrasında yüksek limitli kredi fırsatı da sunulmaktadır.

 Bankaların Başvuru Şartları Nelerdir?

 İhtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen emekli vatandaşlara yönelik Ziraat Bankası tarafından çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankası emekli maaşlarını banka üzerinden almak isteyenlere 200 bin TL’ye varan kredi başvurusu yapma imkânı sağlamaktadır. Ayrıca acil ihtiyaç anlarında ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarının emekli vatandaşların hesaplarına yüklenme hizmetleri de sunulmaktadır.

emekliye-1500-tl-ek-odeme-basladi-1500-tl-ve-uzerinde-ek-odemeler-icin-basvuru-yapmak-yeterli-ol1

 Ziraat Bankasının emekli vatandaşlara sunmuş olduğu ek ödeme imkanını Vakıfbank ve Halkbank da sunmaktadır. Bu bankalar üzerinden emekli maaşlarını alan kişiler ya da özel bankalar üzerinden emekli maaşlarını alan kişiler yine aynı şartlara bağlı olarak ihtiyaç kredisini kullanabilmektedirler. İhtiyaç kredisi vatandaşlar gelir belgesiz olarak sunulmaktadır. Bu hizmeti sağlayan kamu bankaları düşük faiz imkânı ile emekli olan kişilere ihtiyaç kredisi kullanmaları halinde yapılan taksit miktarıyla paralel olarak ek ödeme hizmeti de sağlamaktadır.