Emekliye 1900 TL ek ödeme yapılacak! e-Devlet başvuruları açıldı, SSK, BAĞ-KUR, Emekli sandığı, tümü yararlanacak!

SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı emeklileri için bu sabah yeni bir duygu daha geldi. Tüm emekliler, e Devlet üzerinden başvuru yapmaları halinde 1900 TL destek ödemesinden faydalanacak.

Ekonomi 01.10.2021 - 09:11 01.10.2021 - 09:11 Volkan Arık

Emekli vatandaşlar maaşlarının asgari ücret seviyesine çekilmesini Beklerken müjdeli haber Bugün geldi. Emekliler güne güzel haberle uyandı. Tüm emekliler, başvuru yapmaları da halinde 1900 TL destek ödemelerinden faydalanabilecek. Yeni emekli olan veya halihazırda emeklilikleri devam eden tüm vatandaşların başvuru yapabileceği kampanyaya E-devlet üzerinden başvurular kabul ediliyor.

Emekli maaşlarının düşük olmasından şikayet eden ve maaşlarının asgari ücret seviyesine çekilmesini talep eden emeklilere bankaların peş peşe yaptığı kampanyalar adeta can suyu almaya devam ediyor. Özellikle bankaların promosyon döneminin başlaması ile birlikte tüm emekliler bir nebze de olsa rahatlama imkanı buluyor. Banka promosyonu konusunda yeni bir açıklama yapan TEB Bankası, emekliye tek sefere mahsus olarak bin 900 TL Ek ödeme yapılacağını duyurdu. Promosyon ödemesi 1600 TL'ye kadar olan TEB Bankası, emeklilerin kredi kartı kullanması durumunda Her ay 100 TL ve üzeri sağlık ve market alışverişleri için yüzde yirmi indirim ayda en fazla 50 TL ve altı ay boyunca En fazla 300 TL indirim veriyor.

emekliye-1900-tl-ek-odeme-yapilacak-e-devlet-basvurulari-acildi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-tumu-1

E-DEVLET BAŞVURULARI AÇILDI

TEB Bankası emekli promosyon ödemeleri için başvuru şartı aranıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin Öncelikle maaşını taşıması 3 yıl boyunca tek Bankası'nda kalması gerekiyor. Elbette promosyon almak için 3 yıl beklemenize gerek yok çünkü Gereken işlemleri tamamladıktan sadece 3 gün sonra Emekli promosyon ödemesi banka hesabınıza yatırılıyor. Başvuru işlemleri ise dileyen vatandaşlar için TEB Bankası şubeleri üzerinden dileyen vatandaşlar için ise e-devlet üzerinden tamamlanabiliyor.

emekliye-1900-tl-ek-odeme-yapilacak-e-devlet-basvurulari-acildi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-tumu-2

2 OTOMATİK FATURA ÖDEME TALİMATI

TEB Bankası bu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada emekli promosyon ödemeleri için emeklilerin maaşını bankaya taşımalarının yanında 2 otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri gerektiğini söyledi. Emekliler maaşlarını taşıdıktan sonra eğer 2500 ve üzeri maaş alıyorlarsa TEB Bankası tarafından 1600 TL promosyon ödemesi verilecek. 36 aylık Taahhütname imzalandıktan hemen sonra da emeklinin promosyon ödemesi hesabına aktarılacak. Promosyon ödemesine ek olarak 2 otomatik fatura ödeme talimatı isteyen TEB Bankası, talimatını 2'nin altına düşmesi halinde ise Verilen ek promosyonun iadesinin alınacağını açıkladı.

emekliye-1900-tl-ek-odeme-yapilacak-e-devlet-basvurulari-acildi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-tumu-3

BANKA PROMOSYONU NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

Emekli vatandaşlar için promosyon dönemi nisan ayında başlamıştı. Birçok banka kampanyasının sona erdirir kendi TEB bankasının kampanyası ise yıl sonuna kadar devam ediyor. Başvuru yapmak isteyenler Yıl sonuna kadar Türkiye Ekonomi Bankası şubeleri, internet bankacılığı, cepte TEB ve e-devlet üzerinden işlemlerini hemen tamamlayabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@