Emekliye 2 Ekim'den sonra 5 000 TL ödeme olacak! TC kimlik son rakamları 0-2-4-6-8 olanlar dikkat!

Emekli müşteriler, sık sık finansal ihtiyaçları olduğunda bankalara kredi başvurusu yaparlar. Emekliler için özellikle maaş aldıkları bankalardan kredi başvurusu yapmak mantıklı bir seçenektir. Ancak daha önce bu kredilerden yararlandıysanız ve tekrar kredi almanız gerekiyorsa, bankalar size kredi vermek istemeyebilir. Bu durumda, nakit avans alabileceğiniz bankalar devreye girebilir. Nakit avans, kendi banka hesabınıza bağlı olan bir kredili mevduat hesabıdır ve kısa adıyla KMH hesabı olarak bilinir. Bu hesaplar genellikle 5.000 TL'ye kadar limit sunar. Bu limiti alabilmeniz için bankada bir hesabınızın olması ve banka politikalarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Banka siciliniz bozuksa, kredi başvurularında olduğu gibi nakit avans başvurularında da olumsuz yanıt alabilirsiniz.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Nakit avans ile aldığınız parayı istediğiniz zaman çekebilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. Genellikle bu paralar 12 ay vadeye kadar verilir. Ayrıca, dilerseniz bu parayı taksitlendirme yapmadan, bir sonraki ayın sonunda ödeme seçeneğiniz de bulunur.

Şimdi size en kolay nakit avans veren bankalar hakkında bilgi verelim:

  1. Denizbank 5.000 TL Nakit Avans Limit Başvurusu: Denizbank, emeklilere özel kampanyalar sunan bir bankadır. Banka, emekli maaşı alan ve daha önce kredi kullandığı için bir daha kredi alamayan müşterilere "kurtaran hesap" adında bir hesap tanımlar. Bu hesap, artı para olarak müşterinin kendi hesabında bulunur. Başvuru yaparsanız ve onay alırsanız, bu para otomatik olarak hesabınıza yatırılır. 5.000 TL'ye kadar olan bu nakit avans, istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir fon sağlar.

  2. Akbank 5.000 TL Artı Para Başvurusu: Akbank, 5.000 TL artı para başvurusu yapma seçeneği sunar. Bu başvuruyu yaptığınızda, belirli şartlara uyan müşterilere 5.000 TL artı para eklenir. Bu parayı tamamen veya istediğiniz kadar kullanabilir ve sadece kullandığınız miktarı ödersiniz. 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz ve kullanımdan sonra bir sonraki ay ödemeye başlayabilirsiniz.

  3. Ziraat Bankası 5.000 TL Nakit Avans: Kamu bankası olan Ziraat Bankası, nakit avans başvurusu yapmanıza olanak tanır. Banka, kendi bankasından emekli maaşı alan müşterilere zaten bu limiti oluşturur. Ancak eğer bu limit düşükse, başvurunuzu yaparak limitinizi yükseltebilirsiniz. Ziraat Bankası şubeleri ve internet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapabilir ve hemen başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Kamu bankası olması nedeniyle diğer bankalara göre daha uygun faizlerle işlem yapma fırsatınız olacaktır.