Emekliye 2000 TL'ye kadar hangi bankalardan ödeme alacaksınız belli oldu. İŞte detaylar...

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

Emekli olan kişilere verilecek 2000 TL nakit avans limiti olarak verilmektedir. Nakit ihtiyacı olan emekli, hesabına bu parayı artı para olarak alacaktır. Nakit ihtiyacınızın olması durumunda sizlerde emekli maaş hesabınız üzerinden başvuru yapabilecek ve anında nakit alabileceksiniz. Bu hem kamu bankalarından hem de özel bankalardan verilmektedir.

Denizbank yaptığı açıklamada nakit ihtiyacı olan kişilere kurtaran hesap adında bir kampanya başlattığını ve bu bankada hesabı olan kişilere hemen ödeme vereceğini duyurdu! Kurtaran yaz boşluk bırak TC kimlik numaranızı 3280 numarasına mesaj atarak bu bankadan Kurtaran hesap başvurusu yapabilirsiniz. 

Akbank üzerinden de hesabı olan kişiler, Akbank'ın direkt mobil uygulamasına giriş yaparak buradan 2000 tl artı para alabileceklerdir. Akbank direkt uygulamasına giriş yapmanız durumunda 2000 TL'ye kadar artı para imkanından faydalanacak olan kişiler, hesaplarındaki bu parayı 12 ay vadeye bölerek de alacaklardır.

Kamu bankaları verecek!

Kamu bankaları da işlem yaptırmaya müsait. Ziraat Bankası başta olmak üzere, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı alan kişiler, internet bankacılığını kullanarak bankadan mobil uygulama üzerinden artı para bir diğer adıyla kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilirler. 

Emekli maaşınızı kamu bankalarına taşıdığınızda bu para otomatik olarak sizin maaşınıza göre açılır. Ayrıca kredi imkanından ve bankaların emeklilere verdiği 750 TL emekli promosyonlarından da faydalanmanız mümkündür. Banka şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılmaktadır.