İhtiyaç kredisi kullanan emekliler, kamu ve özel bankalardan bu kredileri alabilmeleri için belirli faizler öderler. Bazı bankalar kendi politikalarına göre bu faiz oranlarını uygularken, bazı bankalar ise 25.000 TL kredilerde kişiye özel faiz oranı uygulamaktadırlar.

Dinimize göre, bu faizlerin haram olduğunu düşünürsek, bu kredileri almak istemeyen pek az kişi vardır. Bu sebeple, emekli olan kişilerin, emekli maaşlarına göre faizsiz ve islami şartlara uygun kredi alacakları bankalar araştırılmaktadır.

Bu bankalar ülkemizdeki katılım bankalarıdır. Katılım bankaları üzerinden 25.000 TL kredi başvurusu yapabilir, onaylanan kredilerinizde ise sıfır faizli olarak işlem yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi onayı alan müşteriler, 36 ay vadeye kadar dilerse 3 ay ertelemeli olarak bu kredileri kullanabilirler. Bu krediler katılım bankaları tarafından verilmektedir. Bu bankalardan kredi almak için kar payı oranları ile işlem yapar, helal kredi kullanırsınız. Şimdi sizlere emekliye 25.000 TL kredi veren bankalar ve bu bankalardan nasıl kredi alabilirsiniz, bunun bilgilerini verelim.

Ziraat Katılım Bankası, Emekliye 25.000 TL Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası üzerinden emekli olan kişiler, hemen bu bankadan ihtiyaç kredisi dahil tüm kredileri faizsiz olarak alabileceklerdir. 25.000 TL kredi almak için 36 ay vade ile işlem yapabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası, kamu katılım bankası olmasından dolayı uygun kar payı oranları ile bu kredileri müşterilerine vermektedir.

Bankadan kredi başvurusu yapacaksanız, emekli maaşınızı bu bankaya taşımanız şarttır. Bankaya maaş taşıması sonrasında, değerlendirmeye girecek ve kredi notunuz düşük olsa bile bu kredileri alabileceksiniz. Ziraat Katılım Bankası ve emekliler, ihtiyaç kredisi haricinde faizsiz olarak taşıt kredisi, konut kredisi gibi kredileri de alabileceklerdir.

emekliye-25000-tl-faizsiz-kredi-mujdesi-birden-fazla-katildi-nakit-odeme-destegi-verilecek

Vakıf Katılım Bankası, Emekli olanlara 25.000 TL Faizsiz Kredi Başvurusu Nedir? Nasıl Alınır?

Vakıf katılım bankası da emekli olanlara faiz uygulamadan kredi veren bir kamu katılım bankasıdır. Bu bankadan da ihtiyacınıza göre kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak banka sizin kredilerinizi kullanabilmeniz için maaşın taşınmasını isteyecektir. Vakıf katılım bankası üzerinden emekli olan müşteriler, bu kredileri hemen 25.000 TL’ye kadar ve isterse de üzerinde kullanabileceklerdir. Vakıf Katılım bankası ayrıca emeklilere faizsiz bankacılık işlemleri yaparak, para transferlerinde vs. bankacılık işlemlerinde sıfır faizle işlem yaptırmaktadır. Kredi almak istiyorsanız, size en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesine giderek hemen kredinizi kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emekliye 25.000 TL Faizsiz Kredi Kampanyası

Kuveyt Türk Katılım Bankası da emekli maaşlarını kendi bankasına taşıyan müşterilere, hemen kimlikle 25.000 TL kredi imkanı sağlamaktadır. Banka bu kredileri verirken, sıfır faizli ve islami şartlara göre kredi vermektedir. İhtiyaç finansmanı olarak verilen bu krediler haricinde ayrıca bu bankadan borç transfer kredilerini de alabilirsiniz.

25.000 TL üzerinde ihtiyacınız olması durumunda da banka maaş müşterisi olursanız sizlere faizsiz krediler verecektir. İhtiyaç kredisi gibi ayrıca banka konut kredisi ve taşıt kredisi gibi ürünlerde de müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Başvuru yapmak için size en yakın Kuveyt Türk bankasına giderek, müşteri temsilcisi bölümünden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonucu aynı gün içinde veya bir ertesi günü sizlere söyleyecektir. Kredi başvurusu yaptıktan sonra onay alırsanız, faizsiz krediyi 36 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz.