Emeklilere 29 Ekim 100. yıla özel ikramiye ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. IBAN üzerinden sağlanacak ödemelerle en az 5000 TL hesabınıza geçecek.

Türkiye'de 16.5 milyon emeklinin gözü kulağı son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu duyuruda. Cumhuriyetin 100. yılı anısına özel bir ikramiye ödemesi yapılacağı müjdesi verildi. Fakat bu müjde, tüm emeklileri kapsamıyor. İşte bu önemli duyurunun ayrıntıları:

Emekliye 100. Yıl Özel İkramiye Verilecek

 Cumhuriyetimizin 100. yılını taçlandırmak için belirlenen bu özel ikramiye, belli bir emekli grubuna yönelik. Aktif olarak çalışmayı sürdüren emekliler bu özel ödemeden faydalanamayacak. Sadece çalışmayan emeklilere sunulacak bu imkan, tek seferlik bir ödeme şeklinde olacak. Kasım'ın 15'ine kadar emeklilerin hesaplarına aktarılacak olan bu ödeme, birçok emekli için ek gelir fırsatı sunacak.

Ayrıca, bu özel ikramiye haberinin ardından bankalar arasında promosyon yarışı başladı. Bankaların emeklilere sunduğu avantajlı promosyon paketleri, ek gelir kapısı olabilir.

40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı! 40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı!

Bankalar Ek Promosyon da Ödüyor

Özellikle Akbank, Ekim ayında emeklilere özel cazip bir promosyon kampanyasına start verdi. Bu kampanya ile belirli maaş aralığındaki emeklilere farklı promosyon miktarları öneriliyor. Akbank, maaş aralığına bağlı olarak emeklilere değişken promosyon miktarları sunuyor. Ek olarak, bankanın otomatik fatura ödeme talimatı veren emeklilere sunduğu ekstra promosyon da dikkat çekiyor.