Emekliye 355 TL intibak zammı müjdesi! Tüm gözler oradaydı, nihayet netleşti! 2000’den sonra emekli olanlar zam alıyor. Milyonlarca emekli vatandaş kendileri için yapılacak yılbaşı zammını büyük bir heyecanla Beklerken uzun zamandan beri beklenen intibak zammı ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Hem SSK, hem BAĞ-KUR, hem de emekli sandığı emeklileri ilgilendiren yeni gelişme nihayet netleşti. 2000'den sonra emekli olan vatandaşlara 355 lira intibak zammı geliyor. Emekli kişilerin maaşın da üst üste düzenlemeler yapılırken Türkiye Emekliler Derneği talep tarafından Talep edilen intibak zammı içinde Son Bir adım kaldı. Emekliye intibak zammı ve detaylar haberimizde…

Tüm emekliler yılbaşında yapılacak olan zam oranlarını büyük bir heyecanla Beklerken bu ay emekliler için oldukça önemli. Çünkü uzun zamandan beri Türkiye Emekliler Derneği tarafından talep edilen 355 TL intibak zammı ile ilgili görüşmeler yapılacak. Bu ay KPDK toplantısı sonucunda memur emeklisi de aradaki yaş farkının çözümü için bir umut bulacak. Daha önce yapılan düzenleme ile emekli vatandaşların maaşı en az 1500 TL'ye çekilmişti. Şimdi ise Türkiye Emekliler Derneği tarafından Talep edilen rakam en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması. Emekliler de bu gelişme ile birlikte oldukça heyecanlı. Peki intibak zammı ne zaman gelecek? intibak zammı ne zaman maaşlara eklenecek?

emekliye-355-tl-intibak-zammi-mujdesi-tum-gozler-oradaydi-nihayet-netlesti-2000den-sonra-emekli-3

EMEKLİYE 355 TL İNTİBAK ZAMMI

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi olan ancak emekliliğini 2000 yılından sonra almış olan vatandaşlar için intibak zammı müjdesi geldi. Türkiye Emekliler Derneği emekli vatandaşların maaşlarının artması ve hayatını daha kolay geçirebilmesi için intibak talebinde bulunmuştu. Talep kabul edilirse emeklilerin maaşına 355 TL ek ödeme eklenecek. Bu zamla birlikte 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşları yeniden hesaplanacak.

emekliye-355-tl-intibak-zammi-mujdesi-tum-gozler-oradaydi-nihayet-netlesti-2000den-sonra-emekli-2

EMEKLİYE İNTİBAK ZAMMI YASASI ÇIKACAK MI?

Bildiğiniz üzere aynı prim gün sayısı ve kazanç ile 2000 yılından önce emekli olanlar 2000 yılından sonra emekli olanlardan daha fazla maaş alıyor. Aradaki bu dengesizliğin ortadan kaldırılması haksızlığın giderilmesi için Türkiye Emekliler Derneği bir talepte bulunmuştu. Konu ile ilgili Türkiye Emekliler derneğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da mektup yazdı biliniyordu. Milyonlarca emekli vatandaş da derneğin bu talebini destekliyor. Arada büyük bir gelir adaletsizliği olduğunu belirten emekliler bir an önce intibak yasasının çıkmasını istiyor. İntibak yasası ile ilgili şu anda çalışmaların devam ettiği biliniyor. Yasa kabul edilirse aradaki gelir eşitsizliğini kaldırmak için 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşlarına 355 TL zam yapılacak.

emekliye-355-tl-intibak-zammi-mujdesi-tum-gozler-oradaydi-nihayet-netlesti-2000den-sonra-emekli-1

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Yapılacak olan bu zamla beraber en düşük emekli maaşının 1695 TL'ye yükselmesi bekleniyor. İntibak yasası kabul edilirse 2000 yılı sonrasında emekli olan vatandaşlar 355 TL garanti bir zam alacak. Aynı zamanda bunun yanında ocak ayında enflasyon rakamları doğrultusunda da emeklilerin maaşına zam yapılacak. Enflasyon rakamları her ay için açıklanıyor ve şu ana kadar yılın ikinci yarısına ait 4 aylık rakamlar belli oldu. Şu durumda emekli maaşına Ocak ayında % 6.51 zam gelirken son iki ayeti rakamları belirleyici olacak. Uzmanların Ocak 2022 emekli maaşı zammı için tahminleri ise yüzde 9'un üzerinde.