SGK-SSK ve Bağkur'lu emekliye maaşa ek olarak 4.850 TL ödeme için son tarih açıklanmış durumda. Emekli olan vatandaşlara verilebilecek olan bu son dakika haberi belli oldu.

SGK-SSK, Bağkur, emekli sandığından emekli olan vatandaşlara 4.850 TL verilecek. Bu ödemeler promosyon ve bayram ikramiyesi şeklinde yapılacaktır. Bu yıl içerisinde 2.200 TL olarak tespit edilen bayram ikramiyesi halen verilmeye devam ediyor. Başvuru yapıp alamayan emekliler amacıyla son talih denilebilecek bir kampanya başladı. Bu kampanya ile çoğu vatandaş en az bir nebze bile olsa rahatlığa kavuştu. Pandemi devresi ile büyük bir parasal sorun yaşam sürdüren emekli vatandaşlar amacıyla çoğu imkân sağlanarak bu parasal zorluğun bir alanı kapatılmaya çalışıldı.

Bu parasal desteklerden biri olan bayram ikramiyesi de bu mevzuya dahil duruma getirildi. Vatandaş şayet emekli ikramiyesini almamış ise anında müracaat yaparak kısa sürede paralar alınabilir. Bu anlamda mevcut durumda PTT binalarında dağıtıma devam edilen bu yardım prosedürü amacıyla bireyin e-devlet parolası kesinlikle bulunmalıdır. E-devlet parolası bulunmayan emekli vatandaşlar kimlik verileri ile en yakın PTT binasına giderek müracaat yapabilir. Toplamda 4.850 TL olarak verilen ikramiye promosyonlar için vatandaşlar müracaat yapıp alabilir. Bununla eş güdümlü yalnızca emekli vatandaşlar değil çoğu değişik koşula sahip olan vatandaşlar bağlamında ikramiye de verilmeye başlandı. 

Bayram ikramiyesi 2.200 TL 

Yardıma muhtaç olan çoğu değişik kesim bulunur. Bunlar içerisinde 2022 yılından itibaren 2.200 TL bayram ikramiyesi bağlamında verileceği duyuruldu. Bu yardımdan ilk yarar alacak vatandaşlar SSK ve Bağkur emeklisi olan bireylerin olacağına karar verildi. Bununla eş güdümlü şehit yakınları ve gazilerinde bu paraları alabilirler.  Ölüm aylığı alan ve Vazife aylığı alan er ve erbaşlarda bu yardımdan yarar alabilir. Bununla eş güdümlü geçici olarak köy koruculuğu yapan vatandaşların bu yardımdan yararlanabildiği biliniyor. Şeref aylığı alan vatandaşlarda bu yardımdan yarar alırken bunlara ek olarak Kore, Kıbrıs ve özgürlük gazileri de bu yardımdan yarar alırken terör sebebi ile aylık alan vatandaşlarda müracaatta bulunabilir.

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

TEB BANK 2.750 TL promosyon veriyor

Teb Bank bildiğiniz gibi emekli vatandaşlara en fazla promosyon veren bankadır. Bu anlamda emekli maaşınızı bu bankaya taşırsanız. 2750 TL maaşınıza ek olarak geri ödemesiz nakit para alırsınız. 

Byram ikramiyeleri ve prmosyonları topladığımız zaman emekli maaşınıza ek olarak 4.850 TL ortaya çıkıyor.