Emeklilere kaç TL ikramiye ödenecek sorusu artık yavaş yavaş yanıt bulmaya başladı. Ancak beklenenin yarısı kadar ödenmesi gündemde. Cumhuriyet ikramiyesi 2500 TL mi olacak? TBMM'den SSK Bağ-Kur ve EYT'li emekli için karar çıktı mı?

KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Emekliler, bir süredir üçüncü ikramiyelerin ne zaman ödeneceğini bekliyor. Çünkü Cumhuriyet'in 100. yılı gerekçesi ile hükümetin emekli vatandaşlara ikramiye ödemesi yapacağı iddia ediliyordu. TBMM'den böyle bir kararın çıkıp çıkmayacağı ve diğer detaylar merak konusu haline geldi. Emekli, Temmuz ayında gerçekleştirilen ek zamların yetersiz olduğunu düşünüyor. Temmuz ayı öncesinde 5 bin 500 TL olan en düşük emekli aylığı, 7 bin 500 TL'ye çıkarıldı, fakat bu maaş, güncel ekonomik koşullar altında emeklilere yetmiyor gibi görünüyor. 

Emekliye Kaç TL Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi Ödenecek?

Emekli vatandaşlar maaşlarına ek düzenlemelerin yapılmasını umarken, resmi olmamakla beraber Cumhuriyet Bayramı için 5 bin TL ikramiye verileceği açıklandı. Bu ikramiyenin bir defalık olması ve Meclis'in açılmasıyla onaylanması öngörülüyor. Ancak, çıkan söylentilere göre, emekli bireylere ödenecek ikramiye miktarı 5 bin TL yerine, 2 bin TL ile 2 bin 500 TL arasında olabilir.