Emekli vatandaşları 2024 yılında büyük zamlarla karşılaşacak. Özellikle de %50 zammın perde arkası ortaya çıktı. Kulis bilgileri ne söylüyor? 6000 TL ek ödeme yolda...

Emekliye toplam 6000 TL'yi bulan ek ödeme yolda. Böylelikle SSK Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine özel %50 zam yapılmış olunacak. Milyonlarca emekli, 2024 yılında yılbaşıyla birlikte gelecek olan çift zam haberini büyük bir heyecanla bekliyor. Ocak ayında gerçekleştirilecek bu zam, emekli maaşlarında artış ve bayram ikramiyelerinde güncelleme anlamına geliyor. Tahmini 15 milyon SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve EYT emeklileri dahil, emekliler Ocak 2024'teki zam oranlarını merakla bekliyorlar. Maaşlarında ne kadar artış olacağını hesaplayan emekliler, aynı zamanda bayram ikramiyelerine gelecek olan sürpriz artışları da dört gözle bekliyor.

kadınlara sosyal yardım ödemesi

40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı! 40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı!

2024'te Emekli İkramiyelerine %50 Zam

Bu yılbaşında, emeklilere yönelik çifte zam haberi geldi. Öngörülen zam oranlarının yanı sıra, bayram ikramiyelerinde de artış yapılması gündemde. Bayram ikramiyelerindeki bu artış, emeklileri sevindirecek bir haber olarak kabul ediliyor. Uzmanların tahminlerine göre, 2024'te gerçekleştirilecek emekli zammının yüzde 40, yüzde 45 veya yüzde 50 olabileceği üzerinde duruluyor. Özellikle en düşük emekli maaşına yapılacak seyyanen zamla birlikte, maaşların 11.000 TL ile 12.000 TL aralığında olması bekleniyor. Emekli ikramiyeleri konusunda da olumlu bir gelişme var. 2024 yılı itibariyle bayram öncesinde verilen ikramiyelerde artış bekleniyor. İkramiyelere yapılacak artışın miktarının 1000 TL olacağı tahmin ediliyor. Ramazan ve Kurban Bayramları için toplamda verilen ikramiye miktarının 6.000 TL'ye ulaşması bekleniyor.