Emekliye 600-700 TL ek ödeme! SGK ve BAĞ-KUR emeklileri alabiliyor, mutlaka bunları yapan emekli maaşınız artsın!

Emekli maaşını arttırmak isteyenlere güzel haber. Emekliye 600 700 TL Ek ödeme yapılacak. SGK ve BAĞ-KUR emeklisiyseniz ve maaşınızı arttırmak istiyorsanız mutlaka bunları yapın.

Ekonomi 02.09.2021 - 19:38 02.09.2021 - 19:38 Volkan Arık

SGK ya da BAĞ-KUR kapsamında yıllarca çalıştıktan sonra emekli olmak herkesin hayalidir. Hatta daha fazla emekli maaşı almak için de birçok yol ve yöntem aranır. Emekli maaşını arttırmak isteyenler için o önemli formül belli oldu. Birkaç küçük detaya dikkat ederek aylık 600 - 700 TL ek ödeme alabilirsiniz. Peki emekli maaşınızı arttırmak için ne yapmanız gerekir? Emekliye 600 - 700 TL Ek ödeme detayları haberimizde…

Emekliye 600-700 TL ek ödeme! SGK ve BAĞ-KUR emeklileri alabiliyor, mutlaka bunları yapan emekli maaşınız artsın! Emekli maaşını arttırmak isteyenler için çok önemli tüyolar derleyip. SGK ve BAĞ-KUR emeklisi iseniz ve daha yüksek maaş almak istiyorsanız size sunacağımız bu yedi öneriye dikkat ederek maaşınızı arttırabilirsiniz. Bu adımları izlemek emekli maaşımız da 600 700 TL'lik bir farkın ortaya çıkması demek olacak. İşte yapılması gerekenler...

emekliye-600-700-tl-ek-odeme-sgk-ve-bag-kur-emeklileri-alabiliyor-mutlaka-bunlari-yapan-emekli-m-3

BORÇLANMAYI TAVAN PRİMLE YAPIN

Emekli olmak için prim gün sayısını dolduramayan var eğer 2000 yılından önce sigorta girişleri varsa Doğum ve askerlik borçlanması yaparak gün sayısını tamamlayabiliyor. Ancak daha fazla emekli maaşı almak için borçlanmayı tavan pirimden yapmak çok daha doğru. Tavan primi de borçlanmak için şu anda günlük tutar 894 TL. Tavan primden borçlanmanız durumunda emekli maaşınızı da en yüksekten alabilirsiniz.

1260 GÜN HESABI İLE MAAŞINIZ YÜZDE YİRMİ YÜKSELEBİLİR

Sigorta girişleri 1 Ekim 2008 tarihinden önce olanlar, Son 7 yıllık prim gün sayısına göre emeklilik statüsü alıyor. Eğer son 7 yıllık prim ödemesi içinde fazla prim ödenen kurumdan prim ödemelerini eşit ise son olarak çalıştığınız işyerine şartları ile emekli olmanız mümkün oluyor. Eğer BAĞ-KUR’lu çalışan sanız son 1260 günlük Sigorta primini sigortalı bir işte çalışarak SGK ödeyebilir bu şekilde emekli olabilirsiniz. Bu yöntemle emekli olanların maaşı yüzde 15-20 artıyor.

emekliye-600-700-tl-ek-odeme-sgk-ve-bag-kur-emeklileri-alabiliyor-mutlaka-bunlari-yapan-emekli-m-2

SON 3 YILDA KAZANCI TAVANDAN BİLDİRİN

Hem Bağ-Kur'lu hem de SGK’lı olanlar son 3,5 yıl içerisinde SGK tavandan kazanç bildirmeleri halinde emekli maaşları daha yüksek oluyor. Her ay emekli maaşında 20-30 lira bir artış meydana gelirken üç buçuk yıllık bir sürecin sonucunda emekli maaşlarının 600 700 TL atma artması mümkün oluyor.

PRİMİNİZİ GERÇEK ÜCRET ÜZERİNDEN YATIRTIN

Bazı işverenler çalışanlarına Asgari ücretin üzerinde maaş verseler bile prim ödemelerini asgari ücretten göstererek sigortalı yapıyor. Fakat bu durum ileride sizin emekli olmanızı etkiliyor. Böyle bir duruma düşmeniz halinde mutlaka hakkınızı arayın ve yargı yolu ile priminizin gerçek üzerine ücret üzerinden yatırılmasını sağlayın.

emekliye-600-700-tl-ek-odeme-sgk-ve-bag-kur-emeklileri-alabiliyor-mutlaka-bunlari-yapan-emekli-m-1

EK İŞLER İÇİN PRİM ÖDEYİN

Eğer çalıştığımız işyeri dışında ek işler yapıyorsanız mutlaka bunları içinde prim ödemeyi ihmal etmeyin. Ek iş için prim ödemeniz halinde SGK matrahı artar bu da sizin emekli maaşınızın yükselmesine yol açar.

BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞUNUZ KİŞİLERİ BAŞVURU FORMUNA EKLEYİN

Emeklilik başvurusu yaparken doldurduğunuz tahsis formuna mutlaka bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri eklemeyi ihmal etmeyin. Emekli kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler varsa emekli aylığı artar.

SÖZLEŞMELİ ÇALIŞMAK İÇİN TAVAN PRİM ÖDEYİN

Eğer kısa süreli işlerde çalışıyor sözleşmeli şekilde ay da tam günü tamamlamadığınız için sigorta primini kendiniz ediyorsanız mutlaka tavandan kazançlı indirmeyi ihmal etmeyin. Kazancınızı yüksekten göstermek maaşımızın da yüksek olmasını sağlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@