Emekliye anında nakit para yatıyor! 1.750 TL şube ve ATM'lerden hemen veriliyor

Emekliye bomba gibi haber geldi. Anında şube ve ATM’ler üzerinden 1.750 TL çekebilirsiniz. İşte detaylar…

Ekonomi 11.08.2021 - 10:40 11.08.2021 - 10:40 Volkan Arık

Emekli vatandaşlar için bankalar kesenin ağzını açtı. Milyonlarca emekliyi kendine çekmek isteyen bankalar promosyon ödemelerini peşpeşe duyurmaya devam ediyor. Özellikle Yapı Kredi bankası bu yıl emeklilerin tek adresi olacak gibi görünüyor. Maaşını bankaya taşıyan, aynı zamanda halihazırda maaş almaya devam eden ve 2 yıl boyunca taahhüt veren emekliler Yapı Kredi bankasından promosyon alacak.

Koronavirüs salgını sürecinde emekliler de ekonomik anlamda zorluk çekmeye başladı. Bu nedenle hem promosyon ödemeleri hem de düşük faizli kredi kampanyaları emeklilerin yakın takibinde. Sık sık emekliler için kampanya yapmaya başlayan bankalar ise özellikle promosyon konusunda kesenin ağzını bir hayli açtı desek yalan olmaz. Her yıl 2 defa yapılan promosyon ödemelerinde en yüksek teklif ise Yapı Kredi’den geldi. Banka bu yıl adeta emeklileri ihya edecek bir promosyon kampanyasına imza atıyor. Peki kimler promosyon alabilir? Yapı Kredi promosyon başvurusu nasıl yapılır?

emekliye-aninda-nakit-para-yatiyor-1750-tl-sube-ve-atmlerden-hemen-veriliyor-1

EN YÜKSEK 1750 TL ÖDEME YAPILACAK

Yapı Kredi promosyon dönemi yaklaşırken emeklilere vereceği en yüksek rakamı açıkladı. Emekli maaşı 2500 lira ve üstü olan emekliler Yapı Kredi den en yüksek 1750 TL promosyon ödemesi alabilecek. Elbette maaşı daha düşük olan emekliler için de farklı promosyon seçenekleri bulunuyor. 1500 Türk lirası ile 2 bin 500 Türk lirası arasında emekli maaşı alan vatandaşlar 1.250 lira promosyon alırken, 1500 TL'ye kadar emekli maaşı alan vatandaşlar ise bin lira promosyon ödemesi alma şansı elde edecek. Şu anda en yüksek promosyon ödemesini yapan banka Yapı Kredi olarak kayıtlara geçti. Diğer bankaların promosyon ödemeleri en yüksek bin TL civarında.

emekliye-aninda-nakit-para-yatiyor-1750-tl-sube-ve-atmlerden-hemen-veriliyor-2

YAPI KREDİ EMEKLİ PROMOSYON ŞARTLARI NE?

Yapı Kredi Bankası'ndan promosyon almak istiyorsanız tek bir şart var o da emekli maaşınızı Yapı Kredi'ye taşımak ve 2 yıl boyunca bankada kalma taahhüdü vermek. Aynı zamanda hâlihazırda maaşını Yapı Kredi Bankası üzerinden almaya devam eden emeklilerde 2 yıl daha kalma sözü vererek promosyon ödemelerinden yararlanabiliyor.

emekliye-aninda-nakit-para-yatiyor-1750-tl-sube-ve-atmlerden-hemen-veriliyor-3

EMEKLİLERE AYRICALIKLI KAMPANYALAR

Yapı Kredi promosyon ödemelerinden faydalanmak için hem SSK hem bağ-kur hem de emekli sandığı üzerinden emekli olan vatandaşlar başvuru yapabiliyor. Ayrıca emekliler maaşını taşımaları halinde online işlemlerde ya da ATM üzerinden yapacakları havale ve EFT işlemlerinde herhangi bir ücret ya da masraf ödemeyecek. Yapı Kredi emeklileri İhya etmek için birçok farklı kampanyada düzenliyor. Bunlardan biri de mevduat hesabına yıllık olarak uygulanacak faiz oranlarında sunulan ayrıcalık oldu. Vadeli mevduat hesabı açtıran emekliler uzun vade seçeneklerinde daha yüksek faiz olacak.

Ayrıca Yapı Kredi Bankası emekliler için özel indirimli Kredi uygulaması da yapacak. Bireysel ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekli vatandaşlar Yapı Kredi’den tamamen kendilerine özel düşük faizli kredi almaya da hak kazanacak.

EMEKLİ MAAŞI NASIL TAŞINIR?

Emekli promosyon ücreti almak için maaşınızı Yapı Kredi bankasına taşımanız ve aynı zamanda da 2 yıl bankada kalma taahhüdü vermeniz gerekiyor. Emekli maaşınızı isterseniz banka şubelerine giderek, isterseniz 444 0 444/0850 222 0 444 müşteri hizmetleri numarasını arayarak isterseniz de mobil ve internet bankacılığı hizmetleri üzerinden taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda emekli vatandaşlar e-Devlet üzerinden de maaşlarını taşıma ayrıcalığına sahip oluyor.

emekliye-aninda-nakit-para-yatiyor-1750-tl-sube-ve-atmlerden-hemen-veriliyor-4

YAPI KREDİ PROMOSYON ÖDEMESİ ŞARTLARI

Milyonlarca emekliye özel olarak yaklaşık 3 yıldan bu yana yapılan promosyon kampanyalarında bu yıl en yüksek promosyonu Yapı Kredi veriyor. Yapı Kredi 2021 emekli promosyonu 2 bin 500 TL ve üstü emekli maaşı alan vatandaşlar için 1.750 TL olarak açıklandı. Emekliler tek sefere mahsus olarak bu ödemeyi alabilir. Ancak emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşımak ve 2 yıl boyunca bankada kalma taahhüdü vermek şart. Bu şartları yerine getirenler hemen ATM üzerinden promosyon ödemesi alabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@